Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
A chraňte si ho jako odrůdu, podle mně je zatím nepřekonaná. Koupit se už nejspíš nedá a je to odrůda, co ve sklepě vydrží nejdéle. Všechny ostatní zimní odrůdy mně ve sklepě vydrží maximálně tak do konce dubna, jonathan klidně i do června. Je to jediná odrůda, u které jsem viděl, že se mohou na podzim do sklepa dávat i poškozená jablka, třeba naďobnutá ptáky, jonathan umí tu ránu zatáhnout jakoby takovou tenkou korkovou slupkou. Je ale  fakt, že mně plodí jonathan dva roky ze tří a strom je obsypaný jablky a to bez jakéhokoliv stříkání, u Vás bych poradil v první řadě naroubovat ten jonathan někde jinde na zahradu na slunce na nějakou středně vzrůstnou až vzrůstnou podnož. Jestli to je nějaký stíněný vlhký dvorek, tak tam jonathan trpí a možná se ho vůbec nepovede přivést k rozumu.  Dalo by se říct, že jonathan jako strom potřebuje suchší slunečné teplé stanoviště, jonathan jablka potřebují studený vlhký neosluněný sklep. Na dvorek by se hodila nějaká stará nenáročná odrůda nebo naopak nějaká uplně nová resistentní.  Taky trochu záleží na místním klimatu, někde u Liberce nebo Bruntálu na dvorku na severní straně bude třeba spíše nějakou ranější odrůdu, zimní spíše ne, jonathan nebo golden  delicius tam dobře uzraje tak v jednom roce z pěti, v takových oblastech má cenu je sázet jen na slunečném teplém místě, zatímco někde na jižní Moravě to je jiná.   Co se týká skladování, jonathan potřebuje stoprocentní vlhkost ve sklepě více než jiné odrůdy, jinak se během skladování scvrkává a vysušuje na napůl křížalu. I když je v takovím stavu pořád jedlý.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika