Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

laugh Vydrancuje potravní niku?!! Jediný kdo tu drancuje je člověk. Mám podezření, že nežijete trvale na vesnici, protože byste žádné drancování včelami totiž nezaznamenal. Mám 11 včelstev. Přímo před úly mi v trávě kvete hluchavka nachová na které se hojně prohání samotářky. Včelu (Apis mellifera) na nich ale neuvidíte.Podobné je to s mnoha jinými rostlinami na které včely prostě kašlou, protože najdou vydatnější zdroje snůšky.Včela totiž letí klidně 1km vzdušnou čarou i více.Čmelák ani nedosáhne 500 metrů.Podobně jsou na tom samotářky.Pokud máte na mysli drancování, tak zdroje nektaru a pylu vydrancuje člověk, tím,že mulčuje louky, místo kvetoucí nehnojené louky jsou agrární pouště, které včely často jen přelétávají, pokud tam není řepka, slunečnice,Inkarnát apod... Kdo z vás chalupářů má louku, kterou suší místo anglických trávníků?Kdo vysází v zahradách místo zakrslých konifer ovocné stromy či keře? Kdo má u domu rozkvetlou zahradu o kterou je nutné se starat a něco nastudovat, místo "golfového trávníku",který jen udržujete herbicidy a "holením" nízko nastavenou sekačkou? Pokud posadíte úl plný včel do krajiny, opylí včely milióny květů v okolí a tím podpoří nepřimo i jejich rozmnožování.Mám na zahradě včely a běžně vídám čmeláky i samotářky, pestřenky,motýly atd... Dokonce není vyjímkou vidět včelu a motýla spolu na květu... Včelami to nebude pane.Včely nedrancují.wink 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika