Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás Tome! Bez vzťahu a citu k pestovaným kultúram by sa zrejme úspešne pestovať ani nedalo. Niekedy ale prídu problémy napriek skúsenostiam. Príroda nás stále prekvapuje. Razantný zimný (predjarný) rez aplikujem tam, kde mala jabloň v uplynulej sezóne malé prírastky vďaka bohatej úrode. Príkladom je Pinova. Bujnejšie a menej rodiace odrody sa musia tiež rezať, inak byste neudržali hrúbku ovocnej steny. Snažím sa u nich presúvať hlavný rez na jún a opakovane- v závislosti na prírastkoch- počas leta. Každé zakrátenie však vedie k zahusťovaniu korún a zhoršeniu prístupu svetla a vzduchu k plodom. Zakracujem alebo odstraňujem hlavne kolmo rastnúce zelené výhony. Okrem rezu používam aj vyväzovanie letorastov k drôtom, aby som zmenil uhol rastu a spomalil tok miazgy. Napriek tejto starostlivosti ma niektoré sorty na MM104 "odmieňajú" padaním plodov. V tomto roku padaniu napomáha nielen rýchlosť rastu v horúcom počasí, ale zrejme aj sucho. Pestovať stenu na drôtenke v malej záhradke, vysadenú z viacerých odrôd, veru nie je žiadny špás. Kto neverí, nech sám skúsi. Kto skúsil, poteší nás svojími skúsenosťami. Voľné tvary korún sú menej problémové. Na druhej strane hrdlačiť v niekoľkoárovom sade by sa mi tiež nechcelo, na drinu mi stačí 230- hlavový vinohrad. laugh

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika