Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý deň, zaujímalo by ma, aká odroda vydrží až doteraz - do polovice júna. Žiaľ, fotky už nedodám (zjedené cheeky). Zo začiatku som myslel, že sa jedná o Idared, teraz som na pochybách, či vydrží tak dlho v tak dobrej kondícii, akoby bolo práve zo stromu. Toto bola druhá úroda a ešte som ho nenechal tak dlho uskladnené. Plody boli aj teraz šťavnaté, nemúčnateli. Majú rozmyté červené líčko na zelenom podklade (teraz už skôr žlté), niektoré plody boli takmer celé červené. Dužina je dosť jasne biela, pevná. Na vzduchu hnedne stredne skoro. Na môj vkus má jablko dosť hrubú šupu. Chuť sladká, s mierne kyslastou príchuťou. Neviem, či to je iba subjektívny pocit, ale trošku mi chuťou naozaj pripomína Idared z obchodu. Veľkosť plodov je menšia až stredná, trochu sú sploštené. Rast stromu je skôr slabší, je to mladý strom (neviem ani typ podpníka), rodí rovnomerne, na krátkych rodivých výhonoch dokonca aj na konci jednoročných výhonkov. Zatiaľ nealternuje (to je ešte skoro hodnotiť). Trpí chrastavitosťou - podľa mňa stredne, až mierne silno. Má aj múčnatku - tento rok som odstrihol asi dva konáriky, minulý rok o trochu viac, ale stále v pohode. Na niektorých plodoch som si všimol aj horkú pehovitosť. To ale môže byť spôsobené aj mladým vekom stromu. Vďaka za tipy.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika