Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
O starých odrodách jabloní sa tu v poslednej dobe veľmi nepíše. Jednou z nich je starý dobrý JONATHAN, klasika v pravom slova zmysle. Odroda, nad ktorou už aj niektoré pomológie 'zlomili palicu' - viď foto 1. Jeho nedostatky (predovšetkým vyššia citlivosť na chrastavitosť a múčnatku a sklon k tzv. jonathanovej škvrnitosti) nemožno poprieť. Chuť Jonathanu je ale taká úžasná, že sa nájdu stále záhradkári, ktorí ho pestujú a budú pestovať. Patrím do tejto 'dinosaurej' spoločnosti, tak trochu aj z nostalgie, pretože na tejto odrode som doslova vyrastal. Jonathan mám viacročný stromček na M9 (súčasný stav viď foto 2-5). Pri bežnej fungicídnej ochrane u mňa múčnatkou ani chrastavitosťou netrpí, jonathanová škvrnitosť sa občas (nie každoročne) objaví. Po väčšinu sezón sa mi podarí dopestovať pekné a zdravé plody (viď foto 6 a ďalšie). Chuťový zážitok z konzumácie takýchto plodov ťažko slovami popísať, pre mňa je to odroda No.1 - jednoznačne. Týmto príspevkom nikoho nechcem navádzať na pestovanie Jonathanu, len referujem moju skúsenosť. Nie je to bezproblémová odroda, to určite nie, ale u mňa sa dá pestovať úspešne bez nejakej extrémnej námahy a odmena v podobe chuťového zážitku pri jeho konzumácii bezpochyby stojí za to. Ak by mal Jonathan nejaký pomyselný pomník, ku ktorému by vzhliadali tí čo ho napriek všetkému ešte stále pestujú, mali by na ňom byť do mramoru vytesané slová paní Lídy z tohto vlákna: "JONATHAN JE PROSTĚ JONATHAN". Nič viac netreba dodať. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika