Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím Vás. Mě to docela nepřekvapuje. Jonathan je chuťovka a také se kvuli tomu používá ve šlechtění.   Já mám ve firemním sadu několik hektaru čtvrtkmenu Jonathanu a Jonaredu na A2 v předhůří Nízského Jeseníku v biopěstování. U Jonathanu se jednoleté vyhony nezakracují a druhý rok má na nich plodonoše po celé jejich delce. Dělám u něj jenom pruklest celých větví. Na hlubší řez reaguje agresivně a pozastaví plodnost. Padlí je u nas v normě neboť v tom nám pomáhají docela pravidelné deště a koruny udržuji řídké takže i rychle osychají a i strupovitost je v mezích. Jedině rakovinu musím u něj dost držet na uzdě, ale i s ní je dost životaschopný. Jonared ma u nas stejnou a možná i lepší barvu než Bohemie a i velikosti se k ní přibližuje(Bohemii pěstujeme jako štíhlé vřeteno). Z pozorování sleduji, že Jonared je i velký dříč skoro jako Idared oproti púvodnímu Jonathanu.  V době sklizně je Jonathan s Ontariem sklízený u nás co nejpozději. Budete se divit , ale když jablka prodáváme na skladování   a zakazník zjistí náš sortiment, tak v prvořadě si kupuje Jonathan, že je to nejlepší vánoční jablko a připomíná jim dětství a pak si také kupují Topaz. O ostatní odrudy už moc zajmu nebylo. Parmenu zl. jsem moc nenabízel neboť je to nejkvalitnější odruda na mošty. V loni měla velké a krásné plody velikosti Topazu. Mé děti jedly nejraději Parménu zl. s Croclenským a nepohrdly ani Matčinem. Až potom si vzaly novější odrudy.  S prodejem stromků odrudy Jonathan u nás není vubec problém. Prodejci u nás už nabízejí jaderničky, Matčino, Booscopské i B. č. na tipových podnožích. Mě se nezdá, že by se pěstoval huře než ostatní odrudy , když spoustě pěstitelům nevadí nároky novozelandských a japonských odrud. U Jonathanu si lidé nesmí plést typickou stříbřistou barvu výhonů a i celé koruny s padlím. Padlí nesnáší vodu. Sprcha z hadice v období sucha je pro Jonathán doslova ozdravná kůra!  Na opavsku je Jonathán hojný v alejích kolem cest.

 sadař vlada

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika