Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Asi se mnou nebudete souhlasit, ale přesto si dovolím vyslovit svůj současný názor na tuto odrůdu. Bohužel až letos mám možnost posoudit chuťové možnosti Orionů, ale jejich nynější chuť mě vůbec nepřekvapila a to jsem chtěl být překvapen, díky mnoha zde vysloveným slovům chvály. Tedy pro mě nic nového. Podobná chuť, jako u Otavy, ovšem Otava je pro mě originál, kdežto Orion jen kopie. Hlavně tedy nic nového v obohacení škály známých chutí. Naopak letošní Otava se snad může svým výrazným "aromatem" rovnat i mnoha starým odrůdám, vyznačujících se právě všelijakými specifickými příchutěmi. Uznávám, že se do konce konzumní zralosti může ještě mnohé změnit, ale tento rok díky teplému podzimu dozrávají ve sklepě jablka i hrušky poměrně rychle, takže těžko říct. Jeden ze zdejších pisatelů vyslovil zajímavý názor, že "hvězdné" žlutoplodé "rubínové" odrůdy pěstuje jen pro zábavu, ale že se v chuti nevyrovnají původním (starším) odrůdám jako je Rubín, Bohemia, Rubinola a u mě i Topaz. Vidím v tom určitou podobnost kupříkladu zde s uvedenou Otavou a Orionem.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika