Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Zdravím Vás od srdce, pane Vlastimile! Pokiaľ si nenalepíte sám nálepku nepriateľa rezistentov, ja Vám ju nenalepím. Moja radosť z Vašej radosti bola úprimná, nie som taký preborník cez ironické narážky ako pán M. Orion som kúpil z núdze, aby som neišiel z Uh.Hradišťa domov naprázdno. Túžil som skôr po Lune a Rozele. Zatiaľ som ich nekoštoval, ale začal mi rodiť navrúbľovaný Sirius a musím priznať, že je rovnak chutný ako Orion. Tieto dve sorty spolu s Topazom pokladám momentálne za najchutnejšie v mojej minizáhradke. Orion mi nevädne. Pivnica je z betónových kvádrov bez izolácie voči zemine, strop a podlaha sú keramické. Doposiaľ sa mi v nej nescvrklo jediné jablko. Máte pravdu, že klasika z USA a Kanady má výraznejšiu chuť v porovnaní s väčšinou rezistentov typu Produkta, Rosana, Rezista apod. Musíte ale zobrať do úvahy, že nie každý pestovateľ jabloní je taký skúsený ako Vy a nie všetci sú vášniví jabloniari, takže väčšina záhradkárov pravdepodobne túži pestovať menej náročné sorty. Mnohým už záleží aj na ekologickom pestovaní- bez pesticídov. Máte pravdu aj v tom, že chuť je prvoradá. Preto je správne, že sa robí "osveta" aj novým sortám, napr. prostredníctvom výstav ovocia, kde sa aj nezasvecení dozvedia, že chutné jablká nie sú iba Jonathany, Spartany, Idaredy, Glostery či Starkingy, ale na predných miestach v degustáciách sa stále častejšie umiestňujú napr. Topaz, Rubinola, Orion, Sirius, Luna, Pinova a ďalšie. Paľo
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika