Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

A jsem tady opět po roce s Coxovou renetou a jejími kříženci. Škoda, že není žádný sběratel těchto všemožných kříženců. K těm nejnovějším patří Pinova (Golden Delicious x Clivia), kterou tady velmi chválil pan Paľo. Ovšem kde je teď panu Paľovi konec. Já mám ovšem jinou otázku, a to, do jaké míry je možno podtrhnout "báječné" Bláhovo oranžové, abych nepřišel o jeho pozdější vyjímečnou příchuť po Coxově renetě. S odrůdou Kid´s Orange mám zkušenost takovou, že jeho plody lze podtrhnout ve zdejších podmínkách i na začátku září a jeho jedinečná příchuť se časem dostavuje celkem bezpečně. A je zajímavé, že se dostavuje i u většiny hůře vybarvených plodů, které jsou prakticky bez červeného žíhání. Kolikrát byly plody aromatičtější, než mnohem lépe vybarvené kupované plody z blízkého ovocného velkosadu. To je příjemné zjištění. Takže co Vy na to, vážení přátelé? Škoda středního nejsilnějšího výhonu, který se mně z roubu vylomil, protože jsem zanedbal jeho stabilizaci a nevydržel nadměrnou zátěž plodů. Musím konstatovat, že někteří lidé, jako např. já se z vlastních chyb poučit nedokáží, viz v minulosti celý vylomený roub Dukátu, jehož plody jsem ani neochutnal.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika