Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ne, na těchto fotkách nejde o odrůdu Topaz, ale o jeho vítečnou matku, Vandu. Nebo tedy spíše otce. Zajímalo by mě, jestli kupříkladu Miloš, zařadí VANDU (Lord Lambourne x Jolana) k nejlepším podzimním odrůdám, jako je např. Dezert. Já jsem se prozatím díky působení škůdců svých plodů nedočkal, tak jsem si konečně musel nějaké opatřit. Ale dalo to fušku. Někdy se mi ta Vanda zdá opravdu snad i vítečná a někdy mám pocit, že je to Lord lambourne, do kterého se nedopatřením dostala nějaká jiná příchuť. Ale jelikož se tam dostala díky JOLANĚ (Spartan x OR-38T-16) a jde tedy o příchuť typu Mac Intosh, tak bych měl být spokojen, co myslíte? Jolanu má soused a jedl jsem ji jen jednou přímo utrženou se stromu, takže byla ještě kyselejší, ale jinak chuťově zajímavá. Tvrzení, že Jolana posloužila jen pro křížení a dnes už ztratila pěstitelský význam, mě neodradí k jejímu důkladnějšímu chuťovému prozkoumání. A jak jste s Vandou spokojeni Vy?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika