Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Při nákupu stromečku Admirál jsem vybíral asi z 15 sazenic.Byly nápadně stejné a lišili se pouze výškou kmínku.Mohutné a silné kmínky s dlouhými a silnými letorosty zapěstované korunky.Jedna sazenice se však od ostatních nápadně a výrazně lišila.Nebyla tak mohutná a bůjně narostlá.Ihned mě to zaujalo, zvláště když byly všechny deklarovány na podnoži M9 a já ji chtěl pěstovat ve tvaru štíhlého vřetene.Okamžitě jsem po ní šáhl i když měla nepravidelnou korunku a kmínek jako kliková hřídel viz.fota.Ruku na srdce, kdo z vás by si ji přivezl domů.Můj ovocnářský čuch mě jasně řekl, že je to přesně to co potřebuji.Trochu jse ji vyrovnal a letos po třech letech od výsadby zaplodila.Ponechal jse 14 plodů.Přírustky jsou během tří let co ji pozoruji v normě.Žádný růstový extrém.První rok spíše malé přírustky.Letos kolem 30÷40 cm.Jak nad tím přemýšlím, vkrádá se myšlenka, že tato sazenice byla určena pro profi výsadbu.Tedy kvalitní podnož a zdravotně hlídaný roubovací materiál.Nevyhovovala zřejmě normativám pro profi prodej.Může to tak být a nemusí ale ta odlišnost od ostatních sazenic byla velmi markantní.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika