Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ještě k názoru p. Vysloužila na téma "bujná odrůda - vyšší kmínek". Jsem toho názoru, že každá odrůda dává optimální výnosy, pokud se pěstuje na tvaru, který je pro ni vhodný. Některé odrůdy si "nechají hodně líbit", lze je pěstovat na různých podnožích i v různých tvarech, jiné třeba vůbec nelze použít na vysokokmen i ostatní volně rostoucí tvary či naopak. U triploidů - Rubín, Admirál, Boskoopské aj. považuji za nejvhodnější volně rostoucí zk, čk, pk, vk s tím, že bohatá úroda přichází až v době, kdy strom doroste do plných rozměrů s tím, že výška kmene asi nebude hrát žádnou roli - jen je koruna posazena níže či výše. Dokonce jsem měl zákrsky takových rozměrů, že si je nedovedu představit posazené na dvoumetrovém kmenu, ale to je možná jen optický klam, bližší objekt se zdá i větší. Ovšem čtvrtkmen je pro mne jakýsi optimální kompromis - lze pod ním sekat trávu a řez či sklizeň ve výšce 3-4m jsou ještě přijatelné. R.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika