Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Cize jedinym dovodom je obmedzenie sily rastu na pozadovanu uroven? Literatura aj internet su vcelku skupe na informacie k tejto problematike, avsak z toho co som doteraz nasiel ma byt kombinacia MM111+ 30 cm M9 niekde na urovni M26. Vraj zvacsenie dlzky medzistepenia M9 nad tych zhruba 30 cm uz viac rast neoslabi. A2 je silnejsia ako MM111, takze to prirovanie s MM106 by s tym vcelku suhlasilo. MM106 v kombinacii s M9 asi tiez vyskusam, no nakolko je nachylna na rakovinu a moja poda je skor tazsia a v spodnych vrstvach cisto ilova, tak myslim, ze jej to velmi svedcit nebude. Na jednom americkom fore tiez pisali, ze v pripade sucha rychlo obmedzuje rast, kym MM111 je voci suchu viac tolerantna. U nas by s tym sice velky problem nemal byt, lebo spodna voda je tak 1,5 m hlboko a il dobre drzi vlahu a mam aj doplnkovu kvapkovu zavlahu, no ak by som ju nemusel pouzivat, bolo by to len plus.

K tym Vasim medzistepovanym jabloniam nepouzivate oporu? Je mi jasne, ze korenovy system bude lepsie kotvit v pode, ale moja predstava je, ze od miesta medzistepenia M9 smerom nahor by mal strom vyzerat podobne ako klasicke stihle vreteno, takze v okamihu, ked bude niest plnu zataz urody, tak sa velmi lahko moze bez opory zlomit. Preto ratam s agatovymi kolmi ku kazdemu stromu. 

M9 som mal v plane pouzit aj kvoli tomu, ze nakolko nemam dlhodobe skusenosti s skolkarenim, tak sa musim spoliehat na literaturu a tam sa casto spomina nieco v tom zmysle, ze keby J-TE podpniky boli lepsie ako M9, tak uz sa ovela rychlejsie rozsiria. Tiez sa mi paci, ze ju mozno dostat ako virus free, hoci pokial ako VF nezozeniem aj A2/MM111, tak to nezavazi. 

Mohli by Ste prosim upresnit aj vasu polohu a podne podmienky? Je vidiet zlepsenu vyzivu stromov na A2 s medzistepenim oproti klasickym na M9 vdaka lepsej korenovej sustave?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika