Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,


již mnoho let se zajímám o pěstování jabloní hlavně těch takzvaných starých odrůd a potřeboval bych poradit. Pocházím z vesnice a nedaleko nás je zapomenuta zahrada tvořena skupinou poměrně starých jabloní a jiného náletu v hromadě trávy a kopřiv. Stromy mají jistě přes 50 let. Některé z nich jsou plané, ale zaujaly mě dva podobné stromy, z nichž jeden je už poměrně trouchnivý a zbývá už mu asi jen pár let. Jeho plody jsou zlatavě žluté barvy, střední, pravidelného tvaru jen mírně žebernaté. Jablka byla napadána kolem stromu ale mnoho jich bylo i v koruně, i když už byl konec listopadu, první mrazíky a na stromech ani list. Nedalo my to a pár let po sobě jsem ochutnal a byl jsem velice překvapen výbornou sladkou chutí, která mi nejvíce připomněla goldeny(lepší než ty marketové). Dužina byla poměrně pevná a na povrchu drobné tečky. Nenašel jsem ani stopy po strupovitosti (ale to může mít jiné příčiny). Napadl mě ještě krasokvět žluty. Rád bych kdyby někdo potvrdil nebo vyvrátil jestli se skutečně nejedná o Golden Delicius. Na podzim rád připojím pár fotografii. Rád bych tuto odrůdu zkusil na své zahrádce, ale nerad bych si rouboval Golden Delicius. Další problém je zda jde roubovat nebo očkovat když se mi nepodaří získat nějaký mladý letorost ale jen nějakou větévku z koruny. Má se vůbec cenu pokoušet o záchranu tak starého stromu.


Děkuji Vám za pomoc

Radim

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika