Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Florina - tak som ju dnes obral. Na to že strom mám na podpníku M9 je úroda 5 bedničiek neporušených jabĺk (na skladovanie) pomerne slušná. Plus jedna bednička defektných plodov. Pri predstave stromu na M9 si mnohí predstavia zákrpok meter päťdesiat a úrodu 40 jabĺk. Nemusí to tak - ako vidno - byť, ja som využil silný rast Floriny a spravil som z nej napriek tej M9 štvrťkmeň. Florina nie je chuťovo nejaký zázrak, ale veľmi si na nej cením odolávanie chorobám a predovšetkým spoľahlivosť. Aj v tomto problematickom roku priniesla svoju štandardnú úrodu, naviac v nezmenenej kvalite, čo rozhodne nemožno povedať napr. o Bohemii, Topaze, Rubinole, Jonagorede a ďalších, ktoré mali mnoho plodov znetvorených následkom mrazov. A ešte - v tomto roku obrovský - bonus Floriny: sršne a osy sa jej ani nedotkli, hoci plody už rozvoniavali na metre od stromu. Tento rok Florina u mňa boduje. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika