Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Moje zkušenosti s jablkem Santana jsou velmi dobré. Od přítele sadaře z jižní Moravy jsem letos získal bedýnku těchto jablek a okamžitě se staly těmi nejoblíbenějšími jablky pro celou moji rodinu - jen se po nich zaprášilo. Jablka na fotce jsou veliká 80 mm, chuť je příjemně vyrovnaně sladkokyselá a mimořádně šťavnatá. Dužnina má svoji jemnou charakteristickou vůni a je pouze středně tvrdá, čímž se snadno kouše. Na internetu jsem pátral po původu této odrůdy a zjistil jsem, že pochází z Holandska z křížení Elstar x Priscilla a je to rezistent na strupovitost s genem Vf. Poznámka k rodičovským odrůdám : Elstar má původ z křížení Golden Delicious x Ingrid Marie a Priscilla zase vznikla z křížení Starking Delicious x hybrid PRI 610-2 s genem Vf. Santana je raně zimní jablko, neboť ten sadař ji sklízí současně s Rubínem, takže je určitě vhodná i do vyšších poloh. Na holandských webových stránkách jsem dále zjistil, že tato odrůda je vhodná i pro lidi s mírnou alergií na jablka. V nabídce stromků jsem ji u nás našel pouze v ovocné školce ve Strážnici za 145,- Kč v kontejneru. Mně už získaný roub dobře roste, takže snad za 1- 2 roky se první plody předvedou i u mě na zahradě. Santanu jsem také viděl na několika výstavách ovoce v Olomouci, Hodoníně či Vyškově, kde byly plody ještě více vybarvené do červena. Máte někdo z přítomných diskutujících nějaké další pěstitelské zkušenosti s touto jistě zajímavou odrůdou?
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika