Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ligol - prvá degustácia.Moja prvá úroda Ligolu, jeden plod som nechal na stromčeku úplne dozrieť, včera som ho odtrhol (foto) a dnes degustoval. Moje dojmy: dužina je biela, optimálnej konzistencie - nie je mäkká, ale jej tuhosť je pri jedení príjemná, je akoby "lámavá", alebo ak mám použiť ten trochu sprofanovaný výraz "chruplavá". Tiež je veľmi šťavnatá. Chuť je mimoriadne sladká, tým mimoriadne myslím nielen jej intenzitu, ale aj "spôsob sladkosti". Neviem to prirovnať k žiadnej odrode, možno najbližšie to má k Jonagoredu, ale je to skrátka iné. Pri dojedaní sústa sa objaví mierne "parfémový" vnem, ale nie nepríjemný. Tak trochu na spôsob McIntoshu a jeho derivátov, ale opäť trochu iný. Priznám sa, že som čakal niečo iné, tá sladkosť ma trochu zaskočila, predpokladal som niečo vybalansované ohľadom pomeru cukrov a kyseliniek (opäť trochu sprofanovaný výraz - "harmonické"). Ale sklamaný nie som, tá intenzita chuti je mimoriadna, už chápem prečo je to taký vychytený "komerčák" na poľskom trhu. Mám ešte zopár plodov obratých "normálne", teda ešte pred konzumnou zrelosťou, tie nechám na doladenie v pivnici. Výrazne inú chuť ale neočakávam, viac ma bude zaujímať dĺžka skladovateľnosti a "shelf-life" tejto odrody. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika