Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Co se týče průřezu jabloně, tak když se u ní sejde 10 zahrádkářů, každý Ti dá jinou radu.

Průřez jabloně dá víc přemýšlení nežli práce. U mne je to tak půl na půl.

První odřezat samozřejmě větve suché, potom větve nemocné. Pak větve co rostu dovnitř koruny aby koruna nebyla moc hustá, no a nakonec je To na Tobě jako majiteli. Jestli chceš mít jabloň košatou anebo spíše zákrska, či chceš li tomu dát nějaký tvar?

Osobně prořezávám tak aby se mi jabloň dobře trhala a větve mi moc nepřekážely v lození po stromech, abych najablka pěkně dosáhl, prostě abych si průřezem usnadnil sklizeň. Univerzální rada snad neexistuje. Jenom pokud jabloň 10 let nikdo fakt neřezal, rozplánoval bych si průřez na více let. Že se mají větve řezat ve větevním kroužku ale ne velkou větev najednou (kvůli riziku odštípnutí) je snad samozřejmé.

HQ 257

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika