Zimné hrušky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?) 
20.3.2016 10:24, zobrazeno: 57781x

Zdravím všetkých. Chcem sa spýtať, či ešte máte teraz vo svojich pivniciach nejaké hrušky. Ak áno, tak akej odrody a v akom stave? Ja mám už len Bohemicu, aj to v "nevalnom" stave. Môžete, prosím, uviesť ako Ste na tom Vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.2 (?), 20.3.2016 15:55

Mám rovněž ještě několik plodů Bohemicy, a nějaké Jany.Většinou jsou plody už seschlé, některé nahnilé.Bohemicy jsou nyní velmi chutné, sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 21.3.2016 7:06

Vďaka za info. Ako Ste spokojný s Janou? - myslím celkove. Uvažoval som o nej, ale už nemám veľa miesta v záhrade. Do budúcnosti ale zostáva kandidátom č.1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 217.15 (?), 21.3.2016 15:20

To me taky zajima, hrusek mam 12 odrud (stromu) + nejake naroubovane, ale neustale me lakaji dalsi. Bohuzel uz nemam misto na nove stromy. Letos jsem chtel Janu zasadit, ale v posledni chvili jsem misto ni koupil Dekanku Robertovu. Hrusky mam prevazne do kvasu a jen cast zkonzumujeme primo nebo ususime. A prece jenom pri nadurode Dekanek (jestli se ji nekdy dockam) je muzu prihodit k Boscove/Hardyho/Lucasove/Elektre...

Jana dozrava pozdeji a ze zimnich uz mam Bohemicu a Eriku. Jak je na tom chutove Jana v porovnani s temito dvemi chvalenymi zimnimi odrudami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.3.2016 16:54

Já to neumím dobře posoudit, protože už pár let zimní hrušky přes Nový rok neskladuju. Vždycky to dopadlo stejně. Nejdřív byly tvrdé, pak chvíli jako řepa a pak jsem ze sklepa vynášel hniličky. Od té doby zimní hrušky postupně suším na krbových kamnech hned jak se začne topit. Křížaly z ještě tvrdých plodů jsou skvělé. Pálit se dají samozřejmě taky, ale kvalita destilátu za těmi letními pokulhává. 
Jana je dobrá, plody jsu slušně velké, kulovité, s oběma chuťově srovnatelné. Ale v ideální konzumní zralosti jsem je neporovnával.
    Hrušeň je ideální ovocný druh na pěstování více odrůd na stromě. Jsou dlouhověké a dobře se ujímají rouby. Letní a podzimní odrůdy mají tak krátkou dobu konzumní zralosti, že se nestinou zkonzumovat ani ze zákrsku. Více odrůd na pár stromech znamená čerstvé plody od července do konce roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 22.3.2016 7:51

Svätá pravda, že tie hrušky človek nedokáže skonzumovať. Vždy sa to skončí rovnako - väčšinu rozdám známym, niečo ide na vypálenie a to sa tiež rozdá... Až sa to hanbím priznať, ale v záhrade mám 15 odrôd: Williamsova, Will.červená, Clappova,Boscova, Konferencia,Harrow Delight, Mramornaja, Nojabrskaja,Bohemica, Erika,Lucasova, Bieloruská zimná, Dicolor, Kumoi,Nijjiseiki. Z každej ale len 1, maximálne 2 stromky. Ale aj tak... je to blbosť, viem. Keď ale človek vidí nejakú novú odrodu, tak ju chce vyskúšať, je to taká "hamounská" závislosť. Určite spôsob ktorý spomínate je praktickejší (mať naštepené viaceré sorty na 1 strome). Trochu na ospravedlnenie - tie stromy mám rôzne staré, niektoré ešte ani nerodili, niektoré už dožívajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 165.234 (?), 22.3.2016 10:17

Pane Ivane mam zda se stejnou posedlost :) Kdyz vidim ty krasne plody na webu a navic si pak prectu na diskuznim foru jak je ta odruda skvela, nemuzu odolat a uz premyslim kam ji dam. Hrusky jsou moje srdecni zalezitost.

Pestuji je v nizsich tvarech CK, zakrsek a mnozstvi ovoce je na zakladani kvasu nedostatecne. Odhadem Williams na semenaci CK 20 let kolem 60kg, Lucasova na semenaci CK 20let kolem 40kg, Clappova na kdouli ve stene 20let kolem 30kg. Nektery rok vice, nektery mene. Chci delal kvas z letnich (zari) a pak z podzimnich (rijen/listopad) hrusek. Zimni chci jen na uskladneni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 22.3.2016 15:24

Nuž, mali by sme sa asi držať viac na uzde... Ale ak už mať nejakú závislosť či "posedlost", tak radšej takúto (sú aj horšie)smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.2 (?), 30.5.2016 11:54

Pan Hlavaty, planujem kupit okrem inych aj Nojabrskaju a Eriku. prosim ake mate s ich pestovanim, chutou, skladovatelnostou? dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 30.5.2016 12:42

Nojabrskaju Vám vrelo odporúčam - veľmi kvalitná sorta.  Eriku som sadil pred rokom, takže skúsenosť s plodmi ešte nemám. Nojabrskaja asi nebude dlho skladovateľná (odhadujem tak do Vianoc), zatiaľ zarodila len pár plodov a tie pre veľký úspech (chuťový) boli rýchlo rodinou skonzumované, takže skladovateľnosť som nemohol otestovať. Mám ešte Bieloruskú zimnú (Bieloruskaja pozniaja), ale sadil som ju s Erikou, takže plody som ešte netestoval. Tá by ale mala byť skladovateľná dlhšie, ale asi nie až tak dlho ako Bohemica.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika