Zimné hrušky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 189.156 (?) 
7.11.2016 7:00

Nádhera pane Mikeši. Kde se nachází tato krása?  Mimochodem nepřestřelil jste to s těmi 450 g? Nemyslel jste spíše 250 g? Chutově ty plody hodnotíte jak? At přemýšlím, jak přemýšlím, žádná odrůda mě nenapadá... Doufám že nás budete informovat o chutovém prožitku, až plody začnou po uložení docházet...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 7.11.2016 7:46

Hrušeň roste na Žatecku - pohoří Džbán v nějakých 330 m n.m. Objevil jsem jí, když jsem hledal jeden starý sad. Sebral jsem a shodil asi 15 plodů a opravdu se jejich hmotnost pohybovala zhruba od 400 - do 480 g. Na zemi jich bylo hodně, byly tam i menší plody (ale i větší). Konzumně ještě úplně zralé nebyly - byly šťavnaté, sladší, ale ještě trochu natrpklé. Řekl bych taková typická zimní hruška. Uvidím, jak se bude chuť plodů časem měnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.92 (?), 7.11.2016 18:18

No tak na Džbánu se najde leccos, to věřím. Ono soudě dle plodu se to podobá třeba na Dielovu, Lucasovu, popř. i Notaire Lepina. Nicméně nesedí velikost a samozřejmě ani strom. Todle je opravdové monstrum! Opravdu mě to zaujalo...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.11.2016 18:49

Zas tak velké monstrum mi to nepřijde. Hrušeň Blanka - poměrně nová oodrůda,  mám ji na polokmenu - rodí plody běžně kolem 3/4 kila. Ostatně fotky jsem tu uváděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 8.11.2016 7:59
Myslel jsem hlavně velikost stromu. Jakkoliv půl kilové hrušky ze starého stromu je taky docela raritní záležitost. Hlavně neznám žádnou ze starých zimních odrůd, která by takové velikosti běžně dosahovala. U podzimních by se našli- Křivice, Marillatova, popř. Le Brunova.. Ing. Fidla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.119 (?), 8.11.2016 9:12

U podzimních by se našli- Křivice, Marillatova, popř. Le Brunova..

Největší plody, co pamatuji z mládí, mívala asi Kongresovka. Ale v obrovských plodech žádnou výhodu nevidím. Ty veliké Blanky a Denisy jeden člověk najednou beztak nesní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.95 (?), 7.11.2016 21:07

Lucasova to není, ale asi nejvíce se jí podobá. Strom patří k těm vyšším, co jsem tu viděl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.223 (?), 29.4.2017 17:06
Nájsť koncom apríla v pivnici hrušku ktorá by ako-tak spĺňala kritériá kvality je v súčasnosti asi nereálnym želaním. Najdlhšie z tých mojich vydrží Bohemica, ale aj tá už "odišla". Pred 1-2 rokmi som vysadil zopár nových odrôd, ale neskorojarné držiaky to asi tiež nebudú. Nojabrskaja určite nie, Erika a Bieloruská asi tiež nič nezmenia - všetky na fotkách sadené na jeseň 2015. Zvedavý som ešte na Hardenpontovu, tú som sadil v okt.2016. Mať svoje hrušky v marci-apríli (o máji ani nevravím) by bolo super. Pyriformná repa z marketov nie je riešením. IH
Nojabrskaja
Nojabrskaja
Erika
Erika
Bieloruská zimná
Bieloruská zimná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 194.115 (?), 29.4.2017 17:41
Zkuste, pane Hlavaty, Sterkmanovu. Je to velmi nedocenena hruska. Tuhle jsem ji jedl od kamarada ze sklepu a byla paradni. Ma velmi pevnou jakoby kozovitou slupku-ta vsak podrzi jeji kvality velmi dlouho. Bohemicu jsem mel vzdy chuti vicemene sladke vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.223 (?), 29.4.2017 18:02
Mittwoch: Ďakujem za tip. Medzi starými odrodami je určite veľa nedocenených či neprávom zabudnutých. Len mám obavy, či to nie je predovšetkým kvalitnou pivnicou Vášho kamaráta - v popise Sterkmanovej sa uvádza kratšia "životnosť" (viď foto). Ešte mi napadla Mechelenská, o dĺžke jej skladovateľnosti by viac vedel zrejme ing.Fidla. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika