Zakoupené hrušky



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
25.2.2013 16:22

Ne, ne, tyto hrušky by měly pocházet z Holovous. S lahodnou Konferencí, dostupnou po celou zimu v různých prodejích, tím, že se dá výhodně schlazovat, se to, milý Zdenku, nedá vůbec srovnávat. A taky vzpomínám i přes všechnu natrpklost na výrazně hruškovou chuť u jedničky pana Polehly, odrůdu Lucasova. Bohužel má pravdu i pan PP, když opravdu lze běžně narazit v marketech na Lucasky zcela bezchuťové. Dobrou zkušenost mám s obřími Lucaskami prodávané trhovci na podzim. Snad to tedy Lucasky jsou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.2.2013 16:22

Ne, ne, tyto hrušky by měly pocházet z Holovous. S lahodnou Konferencí, dostupnou po celou zimu v různých prodejích, tím, že se dá výhodně schlazovat, se to, milý Zdenku, nedá vůbec srovnávat. A taky vzpomínám i přes všechnu natrpklost na výrazně hruškovou chuť u jedničky pana Polehly, odrůdu Lucasova. Bohužel má pravdu i pan PP, když opravdu lze běžně narazit v marketech na Lucasky zcela bezchuťové. Dobrou zkušenost mám s obřími Lucaskami prodávané trhovci na podzim. Snad to tedy Lucasky jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.11.2014 17:57

A znáte tyhle čínské hruškojabka? Tedy některé tak vypadají, ale měly by to být hrušky.

čínské hrušky
čínské hrušky
čínské hrušky
čínské hrušky
čínské hrušky
čínské hrušky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.1.2017 17:54

Náhodou jsem narazil na nějaké staré degustace hrušek. Můžete najít nějaké novější. Plně souhlasím s vítězstvími odrůdy Dicolor. Odrůdy jako Konvert, Harbo a Lebosca žádná sláva. Třeba taková Astra na tom byla mnohem lépe, což je zajímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.153 (?), 11.1.2017 20:25
Petře, nechcem Vám brať ilúzie o kvalite Dicolor, ale uvediem fakty nad ktorými sa treba minimálne zamyslieť. *Degustáciu ktorej výsledky uvádzate a v ktorej Dicolor zvíťazila organizovala Sempra Litoměřice. *Dicolor bola vyšľachtená v Těchobuzích. *Pokračovateľom SŠ Těchobuzice je Sempra Litoměřice, ktorá Dicolor aj pestuje a dodáva na trh. Prikladám fotky, kto chce tak prečíta aj medzi riadkami... Ja len pridám slovenské príslovie: "Každá líška svoj chvost chváli". Alebo nebohý Fredy Mercury: "Show (business-vsuvka IH) must go on!" IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.1.2017 21:13

Ivane, udělejte svůj žebříček jako ve vlákně "Die Ergebnisse der organoleptischen Bewertung von Äpfeln in Lysics 2016". A stejně tak by mohl udělat hodnocení letních, podzimních a zimních hrušek i Milan, Jano, Radovan a jiní. Pan Fidla se o to snaží u starých odrůd neustále. Dostal například do popředí zájmu zapomenutou Koporečku, Mechelenskou, popularizoval Solanku, vzbudil zájem o Salisbury a další. Škoda, že nelze tak hezky psát třeba o Konvertu atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.244 (?), 12.1.2017 2:04
Petře, takémuto rebríčku by som sa radšej vyhol, je to veľmi subjektívne a navyše výrazne determinované agroklimatickými podmienkami tej-ktorej záhrady. Poviem len toľko, že mojimi "miláčikmi" sú Rubinola a Boscova, tým odpustím aj menšie hriešiky. Ak sa vrátim k tej litoměřickej degustácii so zaradením Dicolor na čelo - príde mi to neprimerane pritiahnuté za vlasy. Dicolor v záhrade mám, poznám ju za tie roky detailne, nie je to zlá hruška, ale aby dominovala degustáciii, tak to páni prosím nie, ani náhodou. Pripadá mi to ako nekritické - a v tomto prípade aj účelové - protežovanie vlastného dieťaťa (aj keď tu iba "adoptovaného"). IH. P.S.: Proti Dikolorke inak nič osobné nemám, zostáva súčasťou mojej záhrady, ale jej vlajkovou loďou nie je a byť nemôže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.1.2017 9:39

Já jsem nějaká hodnocení švestek, broskví a meruněk dělal, přidal se pouze pan Vysloužil, ostatní se na nějaké hodnocení z vysoka "vykvajzli" a nakonec rezignoval i Miloš Vysloužil. Subjektivita mně nevadí, spíš jde o různou kvalitu plodů při různé plodnosti a počasí. Kupříkladu Astra dokázala být při nadměrné plodnosti hodně fádní. A jak je vidět u Miloše, tak třeba i Harbo. V minulém roce zřejmě dobře zafungovalo pravděpodobně to teplé září (9.měsíc), jak na kvalitu plodů, tak i na skladovatelnost. Hlavně překvapily právě Dicolorky, kdy některé vydržely ve skvělé kvalitě až do Vánoc. Dicolor má oproti třeba Astře určitou chuťovou nadstavbu, je tam něco lahodného navíc. Prostě povedený kříženec. Proto díky Dicoloru, Bohemice a Erice si člověk myslí, že ti kříženci budou tak kvalitní všichni a stále je shání a roubuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.1.2017 11:00

Dělat chuťová hodnocení ovoce má podobnou validitu, jako hodnotit kvalitu automobilů podle vzhledu přední masky chladiče. Nejde jen o to, že jde o subjektivní vjem.  Chuť je pouze jedna z celé řady vlastností ovocného druhu a odrůdy. Co nám bude platná nedostižná chuť, když jí plod dosáhne jen v některých letech a ve vybraných polohách, když ta chuť trvá jen krátce, když většina plodů opadá, podlehne hnilobě a škůdcům, když jsou drobné nejdou skladovat ani lisovat, při pečení se roztečou a špatně se suší? Neříkám, že chuť je nepodstatná vlastnost. Ale třeba u švestek - hledáme skutečně nejchutnější odrůy? Přesněji -  je durancie skutečně nejlahodnější?
   Cose týče Dicolorky - nechybí jí sladkost ani pěkné zbarvení. Chybí jí hruškovité aroma, velikost, deklarovaná trvanlivost. Chápu, že vyberou-li se k degustaci nejlepší plody a ty konkurenční se nechají o týden dřív na stole, může Dicolor i vyhrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.1.2017 11:53

Tak hlavně, Miloši, že ses nechal asi před dvěma lety vyfotit v Zahrádkáři v seriálu s názvem "Chuť ovoce na prvním místě". Už si nevzpomínám přesně, jestli se to týkalo jen jablek, nebo i jiného ovoce. Pro mě je chuť a kvalita nejdůležitější, vzhled a velikost prakticky vůbec. Všechny zdejší ankety byly zajímavé. Například vlákno "Pozdně zimní odrůdy - hodnocení", kde pan Vinšálek psal na jaře pravidelně o kvalitách pozdně zimních odrůd. Nebo anketa o třech nejchutnějších starých odrůdách jabloní. Nakonec i anketa o nejoblíbenější tři odrůdy jádrovin i peckovin, kde si vzpomínám na nejoblíbenější meruňku pana Hasmana, což je pro mě taky vodítkem tuto meruňku vyzkoušet.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 12.1.2017 18:35

Tak hlavně, Miloši, že ses nechal asi před dvěma lety vyfotit v Zahrádkáři...

Tak název onoho seriálu v Zahrádkáři jsem si nevmyslel a oslovili mě sami redaktoři. To jsem je měl odmítnout slovy, že chuť přece není všechno? Já Ti neberu, že pro Tebe je chuť nejdůležitější, pro mě je to jen jedna z vlastností.  Co mi bude platné, že jsem měl ve sklepě nejchutnější odrůdy, když z nich v březnu zbudou z jablek pytlíky mouky a z hrušek tekutina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika