Zakoupené hrušky



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
25.10.2012 21:25

myslim, ze nekdo tady na zahrada.cz take daval foto Bohemiky a mela rovnez licko, mozna vice oslunena cast..

mozna by me zajimalo to, kdy vam zraje tato odruda plus nadm.vyska dane lokality.. díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 59.254 (?), 25.10.2012 10:32

Ahoj Petře a ostatní. Přihodím foto z konce srpna, snad se dobereš odrůdového složení Tvých zakoupených plodů. Stromky mám ze Střílek na MA. Letos první úroda, velice slušná na 2.sezonu od výsadby. A to jsem redukoval, vč. redukce od obalečů. Zatím jsem chutnal jen červivé + skonzumoval Moravu (asi 8 obřích plodů) - dužnina velice šťavnatá, bez výrazného aroma, ale příjemná, plody obří, hladké, bez strupovitosti, kterou mi trpí Lucasova i Boscova (nebo sazovitost?). Jedl jsem je ještě v ne úplně konzumní zralosti, zač. října. Mám radši tvrdší plody. Foto bohužel jen z půli srpna. U fotografií není změněn poměr stran. Plod Moravy není úplně typický. Janu nelze zaměnit. Fotky Eriky jsem zašantročil. Pokud si udělám o víkendu čas, nafotím uskladněné plody (až na Moravu, ta je fuč). Nejplodnější: Bohemica, Morava. Zdraví Mittwoch

Morava
Morava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 25.10.2012 10:33

Bohemica. Mittwoch

Bohemica
Bohemica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 25.10.2012 10:35

Jana. Mittwoch

Jana
Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.10.2012 17:42

super! no na Bohemicu jsem zvedav-je to jedna z odrud, kterou jsem si vybral ve vetsim mnozstvi, tak snad nezklame:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 25.10.2012 21:00

Nevzpomínám si, že by moje Bohemica měla někdy plody s červeným líčkem. Ale už jsem též člověk zapomnětlivý.

Tvar plodu Bohemici na obrázku Mittwocha je pro ni typický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.10.2012 21:25

myslim, ze nekdo tady na zahrada.cz take daval foto Bohemiky a mela rovnez licko, mozna vice oslunena cast..

mozna by me zajimalo to, kdy vam zraje tato odruda plus nadm.vyska dane lokality.. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.10.2012 20:40

Nadmoř. výška je u mne cca330 m. Ale hrušeň je na studeném stanovišti, částečně zastíněném, slunce jen dopoledne a podzimní, nízké, sluníčko má tak na 3-4 hod.

Pěstuji jako štíhlé vřeteno do 3m výšky. Sklízím v 2. pol. října, letos to bylo 21.10.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.10.2012 21:12

Václave, mohu Vás tímto poprosit o fotky Vašich hrušní? Docela by mě to zajímalo, navíc, máte skoro prakticky stejnou nadm.výšku jako já, i když s rozdílnými slunečními poměry. Předem děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.10.2012 21:34

Tvarově ta Morava zase o tolik rozdílná není, oproti Míťovým fotkám (fotce). V současné době už hniličkuje, takže končí. Nebyla špatná, ale ani kdoví jaká. Příchuť žádná, na osvěžení možná vhodná. Dužnina byla šťavnatá a máslovitá. Ale taková Konference má při velmi jakostní dužnině plnější chuť. De to, ale dře to. A jestli to vůbec Morava je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.11.2012 13:43

Umísťuji slíbené fotografie Bohemici. Barvy se příliš nepovedly, plody jsou sytě zelené a občas má některý nádech červeného líčka. Toho jsem si dříve nevšiml, protože hrušky nekonzumuji.
Bohemica mi plodí ve shlucích, a proto nádech červeného líčka je jen na osluněných plodech.

Bohemica
Bohemica
Bohemica detail
Bohemica detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika