Zakoupené hrušky



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
22.10.2012 12:30

Toto ovoce by mělo pocházet přímo ze sadů VÚŠO Holovousy, alespoň tak je to uváděno prodejcem. Nějaké zmatky s popisem odrůd tady jsou. Pokud někdo v plodech pozná jiné odrůdy, tak ať se ozve. Jinak budu dál tyto hrušky udávat pod těmito názvy. V přepravkách jsem si na plodech žádného líčka nevšiml, i když v databázích vyobrazeno je. Samozřejmě, že záměna Dicoloru nebo Amfóry by byla méně pravděpodobná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.10.2012 11:50

Některé nové odrůdy hrušní se dají dobře rozpoznat podle tvaru a někdy i podle barvy plodů. Např. Amfora nebo Dicolor. Další takovou odrůdou by mohla být i PETRA (Williamsova x Holenická), která by se také v budoucnu nemusela tvarově zaměňovat s jinými hruškami, co říkáte?

PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
PETRA  (Williamsova x Holenická)
PETRA (Williamsova x Holenická)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 20.10.2012 14:07

Když bych odmyslel to, co mi tvrdil o Early prodejce (melounová příchuť), tak by tyto hrušky mohly potěšit všechny, kdo nemají rádi máslovitou konzistenci. Jejich dužnina je stále tvrdší, zrnitá, mírně nasládlá, celkem šťavnatá a chruplavá. S našimi hruškami nemají celkem nic společného, ale pokud někomu nepřekáží jejich určitá bezchuť, tak můžou posloužit jako příjemné zpestření a osvěžení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.10.2012 22:56

Jsem rád, že se mi podařilo sehnat i poslední z trojlístku nejpopulárnějších novodobých kříženců hrušní - odrůdu s názvem BOHEMICA (Pařížanka x Charneuská). Trojlístek Erika, Bohemica, Dicolor vyhrával svého času kde jakou degustaci. O Bohemice bylo napsáno už dost. Vlastních plodů jsem se zatím nedočkal. Letos to vypadalo na pěknou ůrodu Aster (nikoliv květin), ale před dotěrným hmyzem jsem zachránil pouze dva plody.
 

Bohemica
Bohemica
Bohemica
Bohemica
Bohemica
Bohemica
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.10.2012 10:03

Mám tady, vážení přátelé, jeden renonc nebo-li omyl v zakoupených hruškách. Poznáte jaký? Pokud jde opravdu o odrůdy, jak uváděl prodejce na štítcích a to o Milku a Moravu, tak jde o záměnu v popisu mých fotek. Moravy mně teď zežloutly a jsou k jídlu. Na fotkách jsou popsány jako Milky. Milky jsou ale ještě stále tvrdé, jelikož se jedná o pozdnější odrůdu. Tvarově to také sedí obráceně, než je to popsáno na mých fotkách. Co se týče chuti, tak MORAVA (Boscova lahvice x Drouardova) nemá žádnou příchuť po lahvici, jako třeba JANA (taktéž Boscova lahvice x Drouardova), což je divné. Pokud jsem napsal, že Konference má vyváženě sladce navinulou chuť, tak zde by se spíše hodilo napsat neutrálně sladce navinulou, nebo méně výrazně sladce navinulou s menším obsahem cukrů i kyselin. Dužnina je jinak bohatě šťavnatá a má máslovitou konzistenci. Celkový dojem není špatný - nechají se jíst. Uvidíme, jak to bude u dalších plodů, které už dospěly velice rychle do finále konzumní zralosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.10.2012 10:26

Už si taky pořizuju jen originály, to znamená exempláře, které nejen že musí být kvalitní, ale musí mít i přidanou hodnotu.Npř.červená barva, novinka,dobrý zdravotní stav, nebo první místa v degustacích, kořenitá chuť, skorá zralost, nejlepší skladovací vlastnosti.

Morava i Milka když nejsou podtrhnuté, když sebraly dost slunečního svitu by mohly být v konečném stádiu v prvním případě načervenalé, ve druhém případě více načervenalé.A právě Morava by mohla mít kořenitou aromatickou chuť.Velkopěstitelé raději ovoce podtrhnou, aby ovoce na pultech déle vydrželo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.10.2012 12:30

Toto ovoce by mělo pocházet přímo ze sadů VÚŠO Holovousy, alespoň tak je to uváděno prodejcem. Nějaké zmatky s popisem odrůd tady jsou. Pokud někdo v plodech pozná jiné odrůdy, tak ať se ozve. Jinak budu dál tyto hrušky udávat pod těmito názvy. V přepravkách jsem si na plodech žádného líčka nevšiml, i když v databázích vyobrazeno je. Samozřejmě, že záměna Dicoloru nebo Amfóry by byla méně pravděpodobná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.10.2012 12:55

Při pohledu na fotky těch Bohemic bych byl ochoten tipovat, že se jedná o Wiliamsovu. Vím, ta už v tuto dobu bývá dávno snězená, ale v případě profesionálního uskladnění hrušek -  v chladírně v atmosféře CO2 - by mohly být ještě takovéto. Milky podle obrázků v pomologii vypadají podobně jako Dicolorky - kulatější a hodně dočervena, ty na Petrových fotkách tvarem trochu připomínají Šidlenku. Morava by (až na ten jeden velký plod) tvarem i barvou odpovídala. Ale podle fotek, obrázků, popisu a chuti rodičů bych si netroufl odrůdy určit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 22.10.2012 13:05

U některého ovoce nelze s určitostí poznat o kterou odrudu se jedná, protože odlišné znaky jsou někdy smazány například dobou sklizně.Poznal by to jen odborník.

Taky fota Bohemicy mi silně připomínají Eriku.Bohemica by měla mít červené líčko, a tvar  připomínající kosočtverec, přibližnou dobu skladovatelnosti do března.Erika s náznakem líčka, kratší dobu skladu, spodní polovinu plodu širší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.10.2012 17:30

Určit Williamsovu podle chuti není žádný problém.To se dá snadno zjistit. Prozatím se vždy jednalo jen o záměny mezi nabízenými produkty, nikoliv o zcela jinou odrůdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.10.2012 18:37

Přikládám ještě pro změnu fotky Bohemiky a Eriky. Tyto plody pocházejí z jiného zdroje.
 

Bohemica
Bohemica
Bohemica
Bohemica
Erika
Erika
Morava (uvedeno prodejcem) v konzumní zralosti
Morava (uvedeno prodejcem) v konzumní zralosti
Morava (uvedeno prodejcem) v konzumní zralosti
Morava (uvedeno prodejcem) v konzumní zralosti
Morava (uvedeno prodejcem) v konzumní zralosti
Morava (uvedeno prodejcem) v konzumní zralosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika