Vosy a sršni na hrušních



sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?)
6.6.2018 10:28

Tak 3 dny po postřiku Mospilanem, kolonie mery na větvičkách zmizely, jen je vidět napadení na listech. Ikdyž hned po potřiku pršelo. Možná teprve zabral předchozí postřik Calypsem. Každopádně jsem ještě instaloval lepové pásy. Snad se dlouho neobjeví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 28.101 (?), 22.5.2018 18:44

Mera hrušňová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 25.5.2018 9:40

Jaký postřik na ni a kdy? děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.101 (?), 25.5.2018 15:44

To Calypso nezabralo? Já ty mery na svých malých hrušních identifikovala až letos, takže zkušeností s jejich likvidací moc nemám. Co jsem tak zatím vyčetla, tak ta mera má několik genarací, takže předpokládám, že se musí ošetřovat podle výskytu. Já první napadené konce letorostů otrhala a po nějaké době, když se to zase začalo kroutit, tak jsem to postříkala Mospilanem. Teď to začalo zase pěkně růst, tak to asi zabralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 90.70 (?), 2.6.2018 13:59

Tak Calypso nezabralo, postupně mám meru už na všech 6 hrušních. Zkusím ten Mospilan. Nevíte ve kterém eshopu koupit Sanmite nebo Vertimec. Bylo to tu na foru doporučováno na meru, ale v žádném obchodě jsem to nenašel. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.131 (?), 2.6.2018 15:18
Taky jsem měl Meru letos na všech malých hrusních, celkem 7. Likvidoval sem mechanicky, a kde sem zabránil vstupu mravencům do stromu už se neobjevily. Kde ne tak se objevovaly znova a znova. Tak možná i tak :-) ps. puklice to nebyly. __ K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 4.6.2018 9:34

Děkuji za informaci. Taky jsem likvidoval mechanicky, ale objevili se znovu. Nevím jak Ti mravenci s nimi souvisí, ale zkusím zlikvidovat ještě mravence.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař82 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 130.35 (?), 6.6.2018 10:28

Tak 3 dny po postřiku Mospilanem, kolonie mery na větvičkách zmizely, jen je vidět napadení na listech. Ikdyž hned po potřiku pršelo. Možná teprve zabral předchozí postřik Calypsem. Každopádně jsem ještě instaloval lepové pásy. Snad se dlouho neobjeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.122 (?), 21.5.2018 11:57

Ja se pripojim s dotazem, me vosy kazdorocne poskozuji plody hrusek, merunek i broskvi, nakoupil jsem na ebay pasticky.

Co mam do nich dat, pivo, limonadu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.16 (?), 2.6.2018 18:00

Ty pastičky jsou vyhozené peníze. Vstupní otvory jsou nízko, takže je nad nimi obrovský mrtvý prostor, který nelze využít. Nejlepší je obyčejná petka o objemu i 2,5l. Do tak velké petky se musí dát minimálně 0,5l návnady. Jako návnada mi po různých zkouškách slouží nejlépe naředěná angreštová šťáva, ředit max 1:1. Stav pasti je žádoucí sledovat, jak je zdánlivě utopeno tolik vos, že sahají až k hladině, je třeba past, tedy její obsah likvidovat, jakmile vosy vypijí návnadu tak, že zdánlivě utopené vosy, jsou nad hladinou,  ožijí, teda velmi podstatná část a past máte prázdnou. Zbylou tekutinu doporučuji vycedit a zachytit do další petky. Stačí k tomu udělat do petky s vosami dva otvory, jeden nad hladinou, druhý do dna, které musí být tak malé, že jimi vosa neproleze, petku je za tímto účelem, nutné uzavřít šroubovacím uzávěrem. NA PIVO VOSY NEJDOU!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 2.6.2018 18:57

"NA PIVO VOSY NEJDOU!!"

Tady ve městě, "kde je pivo doma", ano. Asi máme vosy alkoholičky smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika