Vienská - kráľovna hrušiek. Naozaj?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
29.8.2018 16:22, zobrazeno: 4667x

Jak by dopadlo soupeření s Boscovou v ideální hruškové poloze, těžko říci. U nás to vyhrává Vienská. Velké plody, sladká hruškovitá, křupavá, šťavnatá.

Vienská
Vienská
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.242 (?), 29.8.2018 17:08
Dobrý fór s tou parafrázou názvu vlákna 😁. Keďže ja tú ideálnu hruškovú polohu mám, asi by som mal odpovedať. Takže: Boscovu mám nepretržite desiatky rokov, Viennskú už nejaký ten rok nie (teraz mám jej potomka Nojabrskaju). Z čias keď som mal obe - Boscovu aj Viennskú - môžem retrospektívne povedať, že obe odrody sú mimoriadne kvalitné a patria k tomu vôbec najlepšiemu čo nám portfólio hruškových odrôd poskytuje. U mňa víťazila Boscova, ale iba vo fotofiniši 😉. IH (Inak každá odroda má svoje plusy a mínusy, nestaval by som to do polohy súperenia, obzvlášť čo sa týka chuti - tá je vyslovene subjektívnym meradlom).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 29.8.2018 21:42

Pane Miloši, už Vienskou sklízíte? Já jsem začal o víkendu - neznámou odrůdu, která je s velkou pravděpodobností Vienská. Ale ještě bude chtít chvíli odležet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.8.2018 9:09

Ještě ne. Pouze sbírám ty červivé - ty jsou už zralé. Červ v hrušce velkou paseku nenadělá - snadno se vykrojí, zato způsobí dřívější dozrání plodu. Někomu se to může eklovat, já docela vítám, že červivost prodlouží období konzumace. Tedy v rozumných mezích.
 
...nestaval by som to do polohy súperenia, obzvlášť čo sa týka chuti 

To je básnická nadsázka. Pravda, v chuti bude Boscova asi bezkonkurenční.
Takovéto soupeření je zdravé soupeření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 18.9.2018 13:48

Dnes jsem nakrájel na čtvrtky několik pěkně vyzrálých plodů Vienské (pravděpodobně), nabídl kolegům a oznámil, že ta Boscova letos konzumně dozrála o něco dříve. Odpověď byla, že tato "Boscova" má opravdu tu svou typickou výbornou chuť smiley. On ten název vlákna je možná pravdivější než na první pohled vypadal. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.9.2018 15:53

Sklizeň Vienské u nás tuto dobu vrcholí, konzumně ještě pár dní vydrží (ale až tak moc zase ne).Takže na fotkách bude na 90% právě tato odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 18.9.2018 20:17
Mikeš13: Môžete si byť istý - je to Viennská. Vašim kolegom sa nedivím - Viennská je podľa mňa jedna z najchutnejších hrušiek, s Boscovou sa môže smelo rovnať. U mňa patrí do chuťovej Top-5-ky (Boscova, Nojabrskaja, Harrow Delight, Viennská, Williamsova). Mojou jednotkou ale zostáva Boskovka. Je to len môj názor, do istej miery ovplyvnený aj nostalgiou a spomienkami na detstvo, nič viac. A samozrejme - neochutnal som všetky odrody (čo taká Mechelenská, Salisburyho atď..) Dúfam že dr.Vysloužil mi odpustí, že som na "jeho" vlákne spomenul iné odrody a že niekomu inému to zasa neprivodí ďalšiu psychotraumu. "Nejmazanější autor" IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 18.9.2018 20:52

Já ji probírám už tak 14 dní, teď je tady také vrchol sklizně a ještě nějaký čas asi bude.

IH: Nojabrskaja je spolu s dalšími šesti odrůdami právě do Viennské vroubována a je tam letos pár plodů. Boscova přijde brzy na řadu. Uvidím, jak se jí tu bude dařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 18.9.2018 21:08
Mikeš13: Viennská má tú veľkú výhodu, že aj v nie najteplejších lokalitách dá veľmi kvalitné plody. Boscova je primadona, ak jej podmienky "nevoňajú", pomstí sa menšou kvalitou plodov. Neviem odhadnúť, ako to bude u Vás, ale - kto neskúsi, nedozvie sa. Doprial by som Vám aby sa Boscovej u Vás darilo, pretože to je potom naozaj veľkolepý chuťový zážitok. (Nech mi je odpustené - pridám ešte pár fotiek Boscovej, ja tú odrodu jednoducho zbožňujem). IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika