Vienská



Stránky: 1,  2,  3   
host - 152.7 (?) 
20.11.2012 12:41, zobrazeno: 16946x

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s touto odrůdou ve vyšších polohách. H

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.11.2012 13:20

Je to moje zamilovaná odrůda. Chutí připomíná Boscovu, plody jsou větší a nároky na teplo menší. Letošní mrazy 18.5. ale neustála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.7 (?), 21.11.2012 14:20

Jestli mohu poprosit o Vaše zkušenosti s pěstitelskými vlastnostmi odrůdy. Jaké jsou její nevýhody vzhledem k neprodejnosti ve školkách? Píše se o vysoké plodnosti, kvalitě plodů... Ale? Jsm z 500 mnm a ze sortimentu hrušní se mi osvědčilo minimum odrůd.  Jinak letošní mrazi nejsou vypovídající nevýhodou, zmrzlo vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.11.2012 15:25

Přednosti odrůdy: Velké plody, výborná chuť, dostatečně vysoká plodnost
Nedostatky: možná trochu bujnější růst, křehčí dřevo (pár větví se zlomilo, ale možná by to dopadlo stejně u všech odrůd),
   Nevím, je-li to odrůda vhodná na vysočinu, ale soudě podle podprůměrné chuti většiny ostatních teplomilných hrušek (Boscova, Děkanka, aj) by, myslím,  stála za vyzkoušení. Podobně se mi osvědčila i odrůda Vila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.7 (?), 22.11.2012 10:47

  Děkuji za info, začnu shánět prodejce pěst. mat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.9.2014 9:20

Poté, co na zahradě končí Wiliamsova, nastupuje Vienská jako královna v tuto dobu zrajících hrušek. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 56.55 (?), 7.9.2014 22:30

Jak je to s tvarem plodů? Je u všech plodů stejný jako na fotografii nebo se vyskytuje větší tvarová proměnlivost?

Pár let se snažím určit jednu odrůdu, sklizenou někdy před 14 dny a konzumně zralou nyní, dosti podobnou Vienské, chutí mezi Boscovou lahvicí a Hardyho. Až bude více času, rozepíši to vč. fotek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.144 (?), 8.9.2014 8:44

Wiliamsova letos vcelku chutna, zejmena ve srovnani s lonskem, kdy bylo nepriznive pocasi, takze ji zatim (i z casovych duvodu) za Santa Mariu menit nebudu.

Vienská neni v nabidce (tam kde nakupuji), jak by vypadalo srovnani s Denisou ? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.9.2014 12:38

Plody mojí Vienské velikostně vyrovnané nejsou. Je to taky tím, že ji mám na 37 let starém kmenném tvaru bez probírky. Ale mnohé plody jsou velké, takže při standartní péči bych se o jejich velikost neobával..
   Denisy jsem měl jen 2 první úrody, takže porovnat je nedovedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.9.2015 12:50

Opět musím vyslovit podivení, proč je Vienská tak málo populární hruška. Plody jsou obrovské, pliodnost vysoká, větve je sotva unesou, Chuť si nezadá s Boscovou, i v tvrdém stavu jsou pěkně sladké, šťavmnaté.

Vienská
Vienská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika