Uvadají nové letorosty



PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?) 
12.5.2015 7:50, zobrazeno: 3947x

Zdravím vás dnes jsem zjistil že na mladé hrušni mě začínají uvadat letorosty. díval jsem se jestli tam není mšice, ale nic jsem nenašel.

Nevíte někdo co by to mohlo být?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 12.5.2015 8:17
No, pokud bylo horko a foukal vítr, tak je to normální reakce - zvadly, přes noc se vzpamatují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 12.5.2015 8:28

Ne ne je to focené dnes ráno, včera jsem si toho ještě nevšiml.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.141 (?), 12.5.2015 9:57

Předpokládejme, že se nejedná o spálu růžovitých (vodnatost letorostu, kapičky slizu).V tom případě by se mohlo jednat o bodrušku hrušňovou.Pod hákovitě zahnutým letorostem který později zasychá by jste měl najít na tetorostu vpichy. Do nejspodnějšího vpichu tento škůdce klade vajíčko.Pozorně prozkoumejte.Ochranou je odstraňování napadených letorostů a jejich likvidace. - Mičurin II (470 M).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 12.5.2015 10:26

Děkuji pane Polehlo pořádně se podívám ale asi to bude něco takového, Hruška je jinak ve velmi dobrém stavu, pravidelně ošetřovaná. Je pravda že různých mušek bylo letos neúrekom tak bych se vůbec nedivil.

PavelO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 76.46 (?), 13.5.2015 8:00

Dobrý den

tak jsem se díval a jde skutečně o Bodrušku Hrušňovou. Vše jsem ostříhal a spálil.

Děkuji za radu

PavelO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika