Synonyma odrud



host - 180.2 (?)
6.2.2012 21:18

Dobrý den. Přiznám se, že jsem vůbec nepochopil původní příspěvek pana Kaněry, k čemu nás vlastně nabádá. A to jsem se fakt snažil. Ty názvy, co uvádí u starých kultivarů, tak jsou zcela běžné v ovocnářském světě. U novinek nic takového zatím není a asi hned tak nebude. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 86.79 (?), 6.2.2012 14:11, zobrazeno: 5502x

Při honbě za novinkami si dejtte pozor na často používané fígle školkařů a to je synonima, která je vždy uváděná v pomologii pod uznaným nazvem odrudy. V synonimu jsou napsané jmena odrudy v jiných krajích a zemích. A to je ten tahák Tak např. Gutte Luise, Dobrá Luisa = Avraňská, Starkimson, Favorit Clap., Clapuv miláček =  Červená Clappova máslovka ,   Gellertova maslovka, Hardybirnne = Hardyho máslovka,  Alexander Lucas = Lucasova máslovka   atd.  Většina odrud má synonima a to i u jabloní a peckovin. Vždyť jenom co jich má Domácí švestka

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.2.2012 18:44

  Při honbě za novými odrůdami není třeba si dávat pozor na synonyma, protože žádné ještě nemají a u odrůd přihlášených k právní ochraně je ani nemohou mít. To už by byla trestná věc.

  Vůbec si také nedovedu představit, jak by vzniklo synonymum u odrůdy  ne starší, než např. 5 let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 6.2.2012 21:18

Dobrý den. Přiznám se, že jsem vůbec nepochopil původní příspěvek pana Kaněry, k čemu nás vlastně nabádá. A to jsem se fakt snažil. Ty názvy, co uvádí u starých kultivarů, tak jsou zcela běžné v ovocnářském světě. U novinek nic takového zatím není a asi hned tak nebude. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.80 (?), 11.2.2012 11:28

To byste se divil. Takový Top Gigant (slivoň) už je pod názvem Big Maxi a nebo Obergig.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 11.2.2012 19:05

Německé Top odrůdy u nás nejsou registrovány, ani nebyla podána žádost o právní ochranu v ČR. Nevím, ale, jestli mají právní ochranu EU.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.226 (?), 6.2.2012 22:18

Já to pochopil trochu jinak, bral jsem novinku jako novou odrůdu, kterou ještě nevlastním. Pak bylo nasnadě vysvětlení, že by si člověk v dobrém úmyslu mohl nakoupit několik stejných stromků v domění, že se jedná o jiné odrůdy. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika