Stromky umírají



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
19.6.2017 22:18

Na podzim jsem kupoval sousedovi jeho oblíbenou hrušku z dětsví po které tolik toužil - Williamsovu. Tentokráte žlutou na semenáči. Červená na kdouličce nerostla, jelikož má z kdouloní patrně špatnou afinitu. Soused mě ale upozornil, že stromek vypadá špatně. Byl jsem se na něj podívat a vypadá stejně jako ten na začátku vlákna. Roub, který jsem si ze stromku na podzim vzal, vypadá po naroubování úplně stejně - postupně zčernal. Těžko říct, v čem je problém. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 148.218 (?), 18.6.2017 14:43

Myslíte to vážně, že 1x týdně nalít k mladému stromku 10l vody je málo? Já to tak od jara dělám a stromkům se vede dobře, dokonce když jsem je nedávno po delším teplém období okopal, že je půjdu zalít, tak už v 5cm byla vlhká půda...

Taky mi tímto způsobem 1 hrušeň a 1 třešeň odchází, pár dalších stromků už od jara raší pouze ve spodní části, ale výhonům se daří dobře. Ale těchto pár výjimek připisuji tuhé zimě a netypickým zacházením se stromky od podzimu do jara, tedy jejich namrznutím. Nemyslím si, že mají málo vláhy - zbylé desítky stromků prosperují velmi dobře.

Taky rada nedávat do jámy nic kromě zeminy mi přijde velmi zvláštní, slyším to poprvé - naopak vždy se doporučuje zeminu řádně prohnojit kompostem, aby se stromek lépe ujímal. A to jsem taky udělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.21 (?), 18.6.2017 20:44

Příjde mi to rozumné udělat radikální řez a příští rok uvidím jestli pujdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 19.6.2017 22:18

Na podzim jsem kupoval sousedovi jeho oblíbenou hrušku z dětsví po které tolik toužil - Williamsovu. Tentokráte žlutou na semenáči. Červená na kdouličce nerostla, jelikož má z kdouloní patrně špatnou afinitu. Soused mě ale upozornil, že stromek vypadá špatně. Byl jsem se na něj podívat a vypadá stejně jako ten na začátku vlákna. Roub, který jsem si ze stromku na podzim vzal, vypadá po naroubování úplně stejně - postupně zčernal. Těžko říct, v čem je problém. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika