Sloupové hrušně



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?) 
8.4.2010 19:58, zobrazeno: 30183x

Postrádám tady toto téma.Možná někde proběhlo ale nedá se najít pod jakým názvem.Jaké jsou odrůdy těchto hrušní a kde se dají sehnat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.196 (?), 19.6.2010 8:29

Tak to by mně taky zajímalo. Doufám, že se to tady rozjede a bude víc inf. o sloup. hrušní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.105 (?), 19.6.2010 18:06

Sloupcové jabloně jsou výsledkem náhodné genové mutace, která se potom použila ve šlechtění. U hrušní, pokud vím, zatím nebyla nalezena = neexistují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.106 (?), 1.5.2011 12:25

Koupila jsem si sloupovitou hrušeň v zahradnictví Na Zázvorce i když jsem si někde na internetu přečetla, že existují pouze sloupové jabloně kvůli podnoži a všechno ostatní je podvod. Ostatní stromy se musí hodně stříhat, aby se udržely sloupovité. Ty stromky tak i vypadají. Sázela jsem je letos na jaře. Hrušeň je krásně zelená a na sloupovité švestce mám asi 9 květů. Na obou kmínkách kolem dokola jsou ostříhané větve o průměru asi centimetru. Tak uvidím. Nechám se překvapit. A jsem na to tak zvědavá, že jsem si objednala i sloupovitou broskev a meruňku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 1.5.2011 12:39

Jedna dost známá zásilková firma uvádí, doslova cituji:

Jednoduché prořezávání.
Sloupovité jabloně mají tvar dán geneticky, nevytvářejí mohutné postranní větve. Není proto třeba je vůbec udržovat řezem.
U ostatních druhů stromů, třešní, hrušní a slivoní, je zapotřebí tvar udržovat. Postačí zaštipovat postranní větve na tři vnější očka.
Když strom dosáhne požadované výšky, můžete jej podle potřeby zakrátit.

Tato firma vydává např.za sloupovité hrušeň Decora, angrešt Mucurines, nabízeli jednu dobu i hrušeň Williamsova.Samozřejmě jsou to klasické stromy.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.173 (?), 1.5.2011 13:38
Taky jsem si na Zázvorce objednala 2 hrušně, Dianu a Saphire, švestku Imperial, švestka má pár květů, listy, hruška Saphire je obrostlá listím, ale Diana ne a ne se probrat, když přišla, už měla suché pupeny a vršek asi tak 10 cm celý seschlý, zatím to vypadá, že se probudí 1 pupen, broskev a meruňku jsem si taky zabukovala, ale už nemám moc odvahu si je objednat, aby nebyly taky oschlé, nebo jinak poškozené. Ale moc bych chtěla, je to lákavé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.236 (?), 14.5.2011 22:28
... hrušeň Diana se úspěšně budí, aspoň 5 pupenů už raší, takže časem se uvidí, jaké budou u obou odrůd hrušky, Saphira je celá obrostlá listím a větvičkama, ale letos ještě nekvetla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.101 (?), 24.6.2012 10:10

Je úspěšně po ní (Dianě), dočetla jsem se tady, že nejsem jediná, komu takhle odešla, od stejného prodejce. Jezibaba9

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 6.5.2017 20:31

Máte někdo fotku vaší sloupové hrušně? Já jsem si pořídil "Minihrušeň", u níž nevím, zda poroste podobně jako sloupcové jabloně.

Minihrušeň
Minihrušeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika