Roubovací pásku



host - 182.10 (?) 
2.3.2016 12:44, zobrazeno: 4746x

Dobrý den,

loni jsem se úspěšně pokusil o mé první roubování.

Zkusil jsem nroubovovat planou hrušeň, roub se přijal..

Chci se zeptat, kdy bych měl sundat roubovací pásku z roubu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 2.3.2016 13:01

Záleží na pružnosti pásky a rychlosti jejího rozpadu. jsou pásky, které netřeba povolovat, protože se pružně roztahují až do okamžiku rozpadu. Opakem je klasické lýko, které nepovolí ani o kousek a je potřeba povolit úvazek cca měsíc od roubování a zcela odstranit po 6 měsících od roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.3.2016 13:47

Záleží případ od případu. Já pásku odstraňuji v době, kdy nový výhon má asi 10 cm. Někdy stačí odstranit pásku i později (třeba za rok), ale některé bujné odrůdy na bujných podnožích (např. zmlazeném myrobalánu) sílí tak rychle, že i pružná PVC páska se do podzimu zařízne. Z tlustých přeroubovaných větví pásku 2 roky neodstraňuji - pomáhá proti vylomení roubu za kůru.
   Co se týče lýka, ty, co se prodávají dnes jako roubovací, jsou vesměs samorozpadávací. A totéž co u pásky, platí u rychle sílících roubů - raději odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika