Rez hrusnova - kdy postrik?



host - 230.18 (?) 
29.2.2016 7:47, zobrazeno: 7732x
Dobry den, poprosil bych o radu kdy udelat prvni postrik proti rzi. Loni jsem mel mladou hrusku poprve nakazenou a letos bych to nerad podcenil. Docetl jsem se o postriku Kombinaci Dithane + Talent, chtel bych se teda zeptat jestli se vam zda tahle kombinace dostacujici a jestli provest postrik obema najednou. Dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 29.2.2016 9:23

Dithane těsně před květem (ve fázi růžového poupěte) a po odkvětu (nejpozději při vyholení neopylených plůdků) zopakovat jiným fungicidem - tedy třeba ten Talent. Nyní, pokud vám zbyde při postřiku broskvoní "trochu mědi", tak se můžete rozhodnout, jestli ošetřit preventivně jalovce nebo hrušně (tj. skoroúčelné vyplýtvání přebytků).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 2.3.2016 22:07

Dithane ani Talent nejsou na rzi žádní velcí přeborníci. Ale na první ošetření těsně před květem by tato TM kombinace stačila.  Na druhé ošetření na konci květu, či hned po odkvětu by to chtělo ošetřit kombinací plně systémového přípravku Horizon nebo Score + Delan nebo Syllit, nebo z nouze i ten Dithane..
Šlo by i využít kombinovaný strobirulinový přípravek Flint plus, ale bude asi dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 169.180 (?), 25.4.2016 21:18
Flint Plus jsem kupoval a dražší podle mě není. 3x6gr za necelých 50,-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika