Rané odrůdy hrušní



Stránky: 1,  2   
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?) 
23.3.2015 22:40, zobrazeno: 8239x
Jaké rané odrůdy hrušní pěstujete? Kdy zrají a jak jste s nimi spokojeni?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 24.3.2015 0:12

Hrušní je teď takový výběr, že si každý najde tu "svoji".Menší sortiment je u hrušek zimních.Tam je potřeba střízlivě hodnotit.Konference na trhu vede a skutečně po ní jsou i ti nejmenší.S jejím uchováním v domácím prostředí zahrádkáře už to není zcela jednoduché.Na Bohemicu netrpělivě čekám, až se předvede.Svádím boj se rzí, se zvěří a zajíci. Kvalitní hrušky u nás byly kdysi doménou, dnes jsou sice na trhu, ale drahé.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 24.3.2015 7:36

Clappova, Williamsova,Hardyho jsou většinou uznávané, ale sto lidí, sto chutí.Dobrou chuť má i Pitmastonská, Charneuská,... Ale: jedna a tatáž odrůda má v různých krajích a půdách i různou chuť.Vybírejte chuťovku svého kraje a přizvěte si k tomu děti.Ty umějí ovoce nejlíp zhodnotit.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.3.2015 7:43

Tak k tomu hodnocení ovoce dětmi tedy jsem velmi skeptický. Malé děti se hodně řídí instinkty, takže okusují omítku, chroupají syrové brambory, nezralý angrešt a citlivky prominou, když je na dvoře pernatá a dítě bez dozoru... A pokud se toho vyloženě nepřežereou, nic jim z toho není. Pochybuju, že by cokoliv z toho dospělý považoval za chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.3.2015 8:48

když je na dvoře pernatá a dítě bez dozoru...

Co tím máte na mysli, pane PP? smiley 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 24.3.2015 9:19

Mám na mysli dvůr s drůbeží a mezi nimi batole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 24.3.2015 12:18

Ano, tenhle případ znám z příbuzenstva. Asi tím robátka řeší deficit dusíku v organismu smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 24.3.2015 13:07
Od hrušek jsme u pojídání slepičinců. 😃
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.3.2015 13:42

Nebylo by špatné shrnout všechny letní odrůdy hrušní. Dal by se stvořit nějaký seznam podle pomologií, ale určitě je zde nějaký pěstitel, který má na zahradě jak starší, tak i novější letní odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 24.3.2015 20:36

Já mám zkušenost s Radanou (tedy nejspíše), kterou jsem původně kupoval jako Hardyho. Chuťově dobrá - mírně aromatická, šťavnatá a co si na ní cením, že nemá máslovou konzistenci dužniny, ale chruplavou. Tedy nic proti máslovkám - mám je rád - ale letní hrušky tady v okolí jsou prakticky všechny máslovky.

Radana
Radana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika