Puchýřky a skvrnky na listech



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
16.5.2010 20:06

Decis proti vlnovníkovi nepomůže.  V prodeji je malospotřebitelské balení, které distributor nazval Svilustop. Obsahuje jak přípravek Omite, při jehož aplikaci existuje teplotní omezení, tak přípravek Nissuron, jehož použití je flexibilnější. Oba přípravky patří do skupiny akaricidů, které hubí roztoče.

Nejdříve se však přesvěčte, jestli na hrušni roztoči jsou, nebo jestli se jedná o nějakou chorobu, např. rez.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
felbik - (1) - 121.83 (?), 15.5.2010 17:16, zobrazeno: 12681x

Máme na zahrádce pěknou hrušeň, Už vloni se na koncových větévkách na listech začaly objevovat jakoby puchýřky a místy jasně červené skvrnky a konce větévek začaly vadnout. Manžel konce větviček ostříhal a pak už se to neobjevilo. Nyní ale to začíná znova a více větvičkách a zase jenom na těch mladých koncích. Rez to ale určitě není, proti té už pár let pravidelně stříkáme a ta se nám zde už objevuje jenom velice málo.Nevíme jestli je to nějaké další houbové onemocnění na které postřik proti rzi nefunguje nebo co by to mohlo být. Kdo s tím máte zkušenost prosím poraďte mi. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 16.5.2010 0:36

Zkuste postříkat Omite, jestli to není vlnovník hrušňový. Dělá červené skvrnky hlavně podél střední žilky listu. U mne je také.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petra75 - (5) - 31.42 (?), 16.5.2010 17:53

Taky mám skvrny na hrušni. Postříkala jsem Decisem. Nevíte co je to za škůdce a zda postřik pomůže?

Děkuji P.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 16.5.2010 20:06

Decis proti vlnovníkovi nepomůže.  V prodeji je malospotřebitelské balení, které distributor nazval Svilustop. Obsahuje jak přípravek Omite, při jehož aplikaci existuje teplotní omezení, tak přípravek Nissuron, jehož použití je flexibilnější. Oba přípravky patří do skupiny akaricidů, které hubí roztoče.

Nejdříve se však přesvěčte, jestli na hrušni roztoči jsou, nebo jestli se jedná o nějakou chorobu, např. rez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
janamih - (2) - 96.18 (?), 16.5.2010 22:22

Dobrý den,

mohl by mi někdo pomoci určit co je s našemi hrušněmi Bohemica a ještě jeden druh (nevím název)? (viz.foto) Strom jsme malý zasadili vloni na podzim; vypadal, že se mu daří dobře, ale najednou se mu začaly stáčet listy do ruličky, vypadá uschle, na některých lístcích oranžové skvrny puchýře, někde černé tečky. 6ádná " nezvaná zvířátka" nevidím. Čím postříkat? V zahradnictví mi poradili Kocide 2000, které jsem zakoupila, ale podle popisu se mi nezdá, že by to bylo to správné na moje hrušně. Co myslíte? Budu vděčná za každo radu.

Hrušeň-choroba?
Hrušeň-choroba?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 16.5.2010 23:42

Nahoře jsem psala, že si myslím, že je to stejně jako u mne vlnovník. Je to roztoč, musí mít jiné přípravky (Omite),než normální žravé a savé potvory. Připojuji fotku listu z atlasu škůdců a chorob VŠZ.           Lída

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 17.5.2010 21:01

Připojuji se k paní Lídě, že jde o vlnovníka. Ten letos řádí. Především na víně a hrušních. Dnes se dotazovala jedna paní, co má dělat s loni sázenou lípou a přinesla ukázat listy. Byli tam roztoči. Pomůže postřik některým z akaricidů Omite, Sanmite, Nissuron (i když má registraci jen na svilušky) a pomohl by i Vertimec. Ošetření je dobré za 10 až 14 dní zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petra75 - (5) - 33.225 (?), 20.5.2010 14:39

Moc děkuji za rady snad to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika