Prosím o pomoc s určením odrůd



Dobby - (20) - 241.21 (?) 
27.8.2018 9:57, zobrazeno: 1945x

Dobrý den.

Pokračuji v pokusech o identifikaci stromů na mojí zahradě (Vysočina, 590m.n.m.)

Včera jsem pořídila fotky čerstvě natrhaných hrušek, které Vám přikládám k posouzení.

1. myslím si, že ne až tak starý strom (40-50let), polokmen, už jen na dožití, ale přeroubovala jsem ho, takže pokud mi pomůžete určit odrůdu, budu moc ráda

2. přezdívám hrušeň topolová, velmi vzpřímený růst, vysokokmen, odhadem 60-70 let

Děkuji, případně můžu doplnit další informace

Číslo 1
Číslo 1
Číslo 2
Číslo 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 27.8.2018 13:28

č.1 mi připomíná Kongresovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 27.8.2018 13:35

Tvarem ano. Nevím, jestli touto dobou jsou Kongresoviky zralé. Taky bývají větší.
Č. 2 vypadá jako Charneuská - i s ohledem na topolovitý růst. U nás ale taky ještě takto žluté nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dobby - (20) - 241.21 (?), 27.8.2018 14:01

Na velikost bych se možná zas tak moc neohlížela, on ten strom je opravdu na umření (zastíněný, utlačený, proschlý, dutý, minimálně dvacet let neprořezaný a se rzí) a plody jsou velice nevyrovnané. Ale sladké až máslovité a manžel se do nich zamiloval.

Jinak z obou stromů jsou to první trhané plody a všechny mají na druhé straně než jsem je fotila nějakou vadu, takže mohly dozrát dříve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika