Proč neprorazil General Leclerc



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?) 
19.11.2012 15:00

Pan Kaněra chválil jako náhradu za Děkanku Robertovu, semanáč Děkanky GENERÁL LECLERK, s údajně stejně vysokou kvalitou plodů. Jeho příspěvek se nenachází ani v tomto vlákně, ani ve vlákně "Děkanka Robertova". Zmínka je ve vlákně "Astra", ale mám dojem, že je ještě někde jinde podrobnější příspěvek. Je možné, že jsem jeho příspěvek přehlédl, anebo se jedná jen o ten z vlákna "Astra". Generál Leclerk je sehnatelný v zásilkovém prodeji stromků. Papírově by měl být Generál stejně citlivý na teplo, jako Děkanka, ale z mnohem lepší plodností, při stejné kvalitě plodů. Ovšem chce to najít ten příspěvek pana Kaněry. Také by se dala vyzkoušet VONKA, což je také semenáč Děkanky z volného opylení. Mně Vonka letos vynechala, ale určitě bych pár plody pro porovnání, nepohrdl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 41.143 (?), 19.11.2012 15:59

Před týdnem jsem zasadil Děkanku Robertovu, moc se těším na první plody. Pár větviček chci naroubovat na starší hrušen, abych jsem měl plody co nejdřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 26.4.2013 14:09

Je zajímavé sledovat, jak u dvouletých, stejně velkých, vedle sebe stojících odrůd na stejné podnoži, je rozdíl v nasazení květních pupenů. Zatímco Děkanka Robertova nemá žádné květní pupeny, tak vylepšená Děkanka, co se týče plodnosti v podobě odrůdy s názvem Generál Leclerk tyto květní pupeny už má, jak je vidět velmi záhy. Určitě to něco naznačuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 4.5.2013 15:55

Jak je vidět, tak jediný u koho prorazil General Leclerk je pan Kaněra a v jeho okolí. Přitom posuďte sami co píše v celkovém doporučení pan Josef Kutina: Výborná podzimní odrůda, velmi kvalitní, avšak i velmi náročná na stanoviště, vhodná pro intenzivní nízké tvary. Děkanku Robertovu značně předčí plodností při stejné až vyšší kvalitě plodů. Je vhodná pro drobné pěstitele.

kvetoucí General Leclerk
kvetoucí General Leclerk
kvetoucí General Leclerk
kvetoucí General Leclerk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 24.6.2015 11:09

Ano, odrůdu General Leclerk zná zřejmě pouze pan Kaněra. Kupoval jsem s Generálem i původní Děkanku a jak je vidět, tak začíná plodit jen Generál. Snad nějaké plody vydrží.

Generál Leclerk
Generál Leclerk
Generál Leclerk
Generál Leclerk
Generál Leclerk
Generál Leclerk
Generál Leclerk
Generál Leclerk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 9.7.2015 11:47

Z prvních plodů semenáče Děkanky Robertovy - Generala Leclerka mám opravdu radost. Jedná se o mladý stromek na hrušňovém semenáči, který naznačuje, že se mu na rozdíl od Děkanky, bude chtít plodit.

General Leclerk
General Leclerk
General Leclerk
General Leclerk
General Leclerk
General Leclerk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 28.9.2015 15:43

Ptáci mně sice z celé úrody nechali jen čtyři velmi malé plody, ale já jen nevěřícně kroutím hlavou. Proč? Protože takovouhle parádní chuť může předvést jen stará odrůda. Vonka je sice také semenáč Děkanky, ale takto skvěle nasládle hruškovou chuť zatím nepředvedla. A to jsou opravdu jen titěrné paběrky, které ptákům nestály za námahu. Úžasné. Řeč je samozřejmě o odrůdě GENERAL LECLERK a ani nevím, kdy přesně tenhle semenáč Děkanky Robertovy ve Francii našli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 22.80 (?), 29.9.2015 8:58

Taky mam jednoho Generala ve sbirce hrusni a uz se tesim co predvede. Jak to ctu, nelituji, ze jsem misto Dekanky vysadil prave jeho.

Letosni uroda hrusni byla u mne i pres to sucho dobra. Williams a Clappova (drobnejsi) byla vyborna. I Williams cervena zaplodila hodne, nicmene chuti zaostava za zelenou a dozrala o minimalne dva tydny pozdeji. Dicolor je jeste na strome a vzdy me potesi uz z dalky krasnymi cervenymi plody. Jako kazdy rok Lucasova silne cerviva a pada. Nicmene take zaplodila pekne. Na ostatni, pred rokem vysazene odrudy, (Bohemica, Elektra, Erika, Karina) stejne jako na Generala si budu muset jeste nejaky rok pockat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.2 (?), 11.10.2015 21:54

Moje Dicolor na Kdouli... malé plody... ale sladké a kořenité. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 2.12.2015 17:25

Dnešním zlatým hřebem byla ochutnávka mrňavých generálů, které jediné mně ptáci na stromku ponechali. Možná, že to je jen náhoda a typická chuť je jiná, ale jestli ne, tak je to tedy věc, tenhle Generál Leclerk. Silně koncentrovaná, aromatická chuť s dostatečným množstvím cukrů, no prostě lahůdka nevídaná, vážení přátelé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika