Přeroubování hrušně



jiri_zak - (15) - 107.57 (?) 
24.2.2020 6:01, zobrazeno: 1498x

Dobrý den.

Na zahradě máme cca. 6let starou hrušeň odr. Clappova. Už 2x kvetla, pár plůdků i nasadila, ale zatím jsme se ničeho nedočkali. Moje paní by ji proto ráda vykopala a místo ní pořídila "něco jiného". Já ji bráním, neb je mi ji líto, příp. přemýšlím, co zlepšit. Nevyjde-li pokus se sehnáním roubu "opylovače do korunky", co takhle komletní přeroubování něčím jiným, např. jabloní? Lze, nebo jsou si hrušeň a jabloň příliš vzdálené?

Pozn. Za rady typu "místo hrušně vykopni manželku" děkuju, ale i vzhledem ke společným mláďatům bych spíše zachoval status quo.;-)

Děkuju, JŽ.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jiri_zak - (15) - 107.56 (?), 24.2.2020 6:13

Ještě doplním...

Rez samozřejmě máme, samozřejmě stříkáme, samozřejmě vždy s nejistým výsledkem, resp. vždy něco rezatého máme.

Z prvních let vám, že nebudeme-li ji stříkat, rez se nám dá i do větví.:-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.22 (?), 24.2.2020 8:12

Jabloní určitě hrušeň nepřeroubovávejte, jsou "vzdálené". I kdyby se pár roubů chytlo, časem se srůst odhojí. Odrůda Clappova začíná plodit pozdě a stromy jsou dost velké. Chcete-li strom přeroubovat, pak jedině zase hruškou. Můžete zvolit dřív plodící a slaběji rostoucí odrůdy (Konferenci, Williamsovou, aj.) Stromek by se ale měl přeroubovat celý, jinak by odrůda Clappova růstem "utíkala".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 24.2.2020 12:33

Vykopání je opravdu až tam vzadu... Paní by se mohla obrnit trpělivostí, pán zase může zajistit přiroubování-já jsem za zachování i původní-nejspíš chtěné sorty.Ten rozdíl v přírustcích není takový, že by se nedal uhlídat-snad jen některé asijské dost divočícheeky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika