Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?



All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?)
15.2.2010 21:58

Díky za informaci. Koukal jsem, že letos mabízejí zatím jenom zimní očka. Možná že je začnou prodávat, až se umoudří počasí.

HS

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 15.2.2010 18:05, zobrazeno: 32211x

Dobrý den, chtěl bych do koruny mé hrušně naroubovat několik dalších odrůd. Proto bych se chtěl zeptat, zda-li mi někdo poradí, kde se dají zakoupit kvalitní rouby hrušní (popřípadě i jabloní).

Díky všem za informaci. HS

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.234 (?), 15.2.2010 20:08

Ještě jsem neslyšel že by se prodávaly rouby.Každý zahradník který roubuje si rouby řeže sám v tomto období za bezmrazého dne a uschová je v chladném sklepě do písku.Já sám si je dělám každý rok ale chce to ve svém okolí zjistit kdo má dobré odrůdy a poprosit ho že si přijdu v únoru uříznout pár vrcholových řízků z jižní strany koruny.Pak to chce ještě umět správně naroubovat ale to není až tak těžká věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 15.2.2010 20:23

Díky, v okolí mám vyhlídnuté některé hrušně, které mají chutné plody (hlavně ty podzimní). Myslel jsem, že se dají sehnat rouby těch novějších odrůd, které u nás v okolí zatím nerostou.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 15.2.2010 21:00

Zkuste zabrousit na internetu - něco jsem již zahlédl. Nemám osobní zkušenosti, ale na stránkách minimálně jedné pražské a jedné plzeňské firmy je nabídka oček (tak snad i roubů). Dokonce garantují bezviróznost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 15.2.2010 21:46

Rouby si můžete objednat k zaslání v Sempře Litoměřice. Posílají je vždy perfektně zabalené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 15.2.2010 21:58

Díky za informaci. Koukal jsem, že letos mabízejí zatím jenom zimní očka. Možná že je začnou prodávat, až se umoudří počasí.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 16.2.2010 7:00

Pro objednání v Sempře máte nejvyšší čas - touto dobou už začínají expedovat...

Samotná "zimní očka" nikdo neprodává  - vždy je to celý prut, tedy rouby odebírané v zimě a doplněné příslušným atestem o zdravotním stavu, od počtu oček se však odvozuje cena. Pokud se pamatuji, pro odběr v malém bylo nejvýhodnější vzít 2 pruty od odrůdy, na 10-12 roubů po třech očkách to stačilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan N. - (20) - 115.34 (?), 15.3.2010 23:23

Moje osobní zkušenosti jsou jednoznačně nejlepší v Sempře Litoměřice.

V průběhu února a března jsem tam nakupoval rouby hrušek a jabloní a můžu všem jenom doporučit. Po telefonické dohodě se setkáte s ochotným personálem většinou děvčat, které vám vyjdou vstříc.

Na druhou stranu jsem byl i ve Fytosu v Plzni, kde mají sice také nové odrůdy, ale na otázku roubů na moji zahrádku jsem nepochodil - prý jen pro velké odběratele.

Potom jsem navštívil jednoho profesionálního pěstitele jablek u Slaného a tam jsem také nepochodil, alespoň zatím. Jelikož jsem z Vysočiny (550m.n.m.) a do Slaného (234 m.n.m.) jsem se dostal cca kolem 5 března, bylo mi řečeno, že je již vše ostříháno a co zůstalo na zemi je okousané od zajíců. Ale na příšté rok jsem dostal příslib, když přijedu dřív. Bohužel u nás na Vysočině začíná jaro trochu déle.

Zdraví Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 25.3.2010 20:20
zdravim, chtel jsem se zeptat, zda uz neni pozde preroubovat nejakou tu vetev nekterymi zimnimi odrudami-tedy rouby, neni jiz pozde? dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 25.3.2010 22:31

Je ještě brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika