Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10074) - 70.240 (?) 
31.5.2017 20:49

Měl jsem na mysli nedávnou připomínku v jiném vlákně, kde host vytýkal panu Hlavatému ty jeho anglické texty, které nejdou okopírovat a přeložit. Pan Vysloužil ihned přispěchal na pomoc s tvrzením, že anglicky umí dnes kde kdo. Momentálně je to už bezpředmětné, protože pán Hlavatý obsah tohoto konkrétního článku o plodomorce již přeložil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 31.5.2017 22:38
Myslím si, že žiadne "přispěchání na pomoc" nepotrebujem a ani sa nekonalo. V našom odbore je bežné a samozrejmé, že študujeme celý profesionálny život a čerpáme aj z cudzojazyčných zdrojov (toto si dovolím tvrdiť aj v mene dr.Vysloužila). Možno je chybou považovať to za samozrejmosť. Ak niekomu prekážajú niektoré časti mojich príspevkov v inom jazyku ako je slovenčina alebo čeština, tak sa ospravedlňujem. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10074) - 70.240 (?), 1.6.2017 11:43

Text v cizím jazyce, který nejde vložit do překladače, je pro většinu lidí k ničemu. Přitom by si ho jistě rádi přečetli. Alespoň já ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 1.6.2017 12:40

...a pro menšinu lidí je to (snad, občas) k něčemu...  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.141 (?), 1.6.2017 15:23

Od 21.5.2008 kdy se překladač "naučil" česky, dobře si ten den pamatuji..., ušel velký kus cesty. Dnes už se dá bez problému číst a pochopit cokoliv cizojazyčného.
A existuje spousta programů jak na PC tak i na Android které dokáži vytáhnou text k dalšímu použití prakticky z čehokoliv. Některé jsou i zdarma.
A pokud je nějaký dokument speciálně chráněn proti kopirování lze použít otisk obrazovky.
(Po pravdě napsáno už si nedokážu představit, že bych si vystačil jen s československým, ruským a polským internetem. A přiznám se, že ty poslední dva jmenované si z lenosti a kvůli rychlosti taky raději nechávám překládat).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.143 (?), 5.6.2017 19:52

Sú aj ázijské odrody hrušiek napádané plodomorkou hruškovou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10074) - 196.17 (?), 29.4.2018 11:19

Vyčapat plodomorku hruškovou bude asi mnohem těžší, než vyčapat hálčivce hrušňového. V minulém roce jsem na zelené a bílé poupě použil dokonce tři postřiky Karate a Calypsa, ale výsledek nebyl zdaleka tak uspokojivý, jako použití Calypsa třeba proti pilatce švestkové. Letos se to teprve ukáže. Taky je pravda, že "mlsná" plodomorka si odrůdy vybírá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 29.4.2018 12:50

Taky mi jí chemie loni stoprocentně nezlikvidovala. Snažil jsem se ale posbírat všechny zbylé napadené plody pod stromy, tak snad to trochu pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10074) - 70.240 (?), 8.5.2018 15:27

Tak nevím jak u Vás, ale tady byla plodomorka opět vítězná. Takový Generál Leclerc se pravděpodobně nebude dát díky tomuto škůdci vůbec pěstovat. Nelze odhadnout správný okamžik postřiku. Karate zahubí květopase, Calypso zase pilatky, a že by společně nestačily na plodomorku hruškovou? Divná věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 9.5.2018 7:22

Zatím ještě nevím, ale první revize nevypadá špatně - letos jsem trefil termín a poprvé použil Mospilan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika