Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora)



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
3.5.2019 17:08

Tak jako v minulých letech tak i letos vítáme naší milou plodomorku, tohoto neodbytného hosta na našich hruškách. Na fotkách první zvětšené plody s netradičním tvarem v porovnání s těmi prozatím normálními. 

General Leclerc - napadené plody
General Leclerc - napadené plody
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - plody bez příznaků napadení
General Leclerc - plody bez příznaků napadení
Děkanka Robertova - plody bez příznaků napadení
Děkanka Robertova - plody bez příznaků napadení
Děkanka zimní - plod bez příznaků napadení
Děkanka zimní - plod bez příznaků napadení
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 24.3.2019 21:29

Není to moc brzo? Nebo už máš zelený poupě, Petře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2019 10:39

Začínám tentokrát dříve a to ve fázi rozevírání poupat. Výsledky byly totiž v minulých letech žalostné. Když už nezabralo na toho prevíta ani Calypso, tak to už je co říct. To mi je pak roubování všelijakých starých odrůd naprd, když je pak sežere plodomorka. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.4.2019 19:03

Plodomorka vítězná

V minulém roce jsem dával Karate a Calypso s mizivým účinkem. Letos třikrát nebo čtyřikrát Decis od jen trochu pootevřených poupat až po "bílé čepičky". Možná, že nakonec opět zůstane jen u kochání se květy a plodomorka bude znovu vítězná. 

Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 11.4.2019 21:10

Dal jsem na zelená poupata Spintor a po týdnu ošetření zopakoval Mospilanem. Pravda je, že květů je po loňské nadúrodě málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.5.2019 17:08

Tak jako v minulých letech tak i letos vítáme naší milou plodomorku, tohoto neodbytného hosta na našich hruškách. Na fotkách první zvětšené plody s netradičním tvarem v porovnání s těmi prozatím normálními. 

General Leclerc - napadené plody
General Leclerc - napadené plody
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - zvětšený, napadený plod
General Leclerc - plody bez příznaků napadení
General Leclerc - plody bez příznaků napadení
Děkanka Robertova - plody bez příznaků napadení
Děkanka Robertova - plody bez příznaků napadení
Děkanka zimní - plod bez příznaků napadení
Děkanka zimní - plod bez příznaků napadení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 25.3.2020 19:04

vážení, tak jak letos zasáhneme proti plodomorce, samozřejmě, pokud pupeny přežily tu letošní mrazivou pohromu, u mě květy už ve stádiu zeleného poupěte? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.152 (?), 25.3.2020 19:41

Zrovna jsem nad tím dneska taky dumal, ale zatím nic nevydumal smiley. Procházím nějaké vědecké články a zprávy, co a jak zkoušeli a co by se dalo u nás ještě použít, protože ta mrška se tady stala největším škůdcem na hrušních. Zkoušeli jste někdo Neudosan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.3.2020 16:32

Jak jsem psal jinde, aplikovall jsem minulé jaro na poupata sérii postřiků Karate a Decisu s perfektním výsledkem. Generál Leclerk se málem rozlámal pod úrodou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.152 (?), 26.3.2020 20:30

To Karate letos asi zkusím (ale je to docela dryják).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 28.3.2020 19:32

u některých poupat už prosvítí bílá, na postřik nejvhodnější okamžik, je téměř bezvětří, zítra už bude foukat, ale ve středu ráno má být -6° a tak se nabízí otázka : postříkat a doufat, že mráz nezničí všechny květy a zbylé pak zachrání postřik před plodomorkou nebo to vzít ekologicky a hodit už teď flintu do žita. Stříkat, či nestříkat, toť otrázka. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika