Opadané plůdky po odkvětu



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?)
17.6.2016 20:04
Takéto zhnednutie listov na hruške je veľmi pravdepodobne len fyziologická porucha (teda nie je to spôsobené chorobou alebo škodcom). Býva to spôsobené prúdením veľmi teplého vzduchu, mne sa to objavuje na Konferencii. Na opadávanie plodov to vplyv nemá. Je zvláštne že Vám vždy všetky plody Radany opadajú, ak nie sú poškodené škodcom. Neviem na akom podpníku ju máte, nemôže byť chyba v nedostatočnom zavlažovaní?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 39.46 (?), 24.5.2015 18:46, zobrazeno: 10210x

Dobrý den, prosím o radu. Máme hrušeň (Radana), je přibližně pětiletá a letos poprvé byla obsypána květy. Dnes jsem zjistila, že skoro všechny odkvetlé plůdky jsou opadané na zemi. Nevím čím by to mohlo být. Letos jsem použila postřik na jabloně i hrušeň postřik Zdravé jablko. Bojuji na hrušni asi třetím rokem se rzí a strupovitostí, může to být způsobené právě tím? Zdála se mi letos v mnohem lepší kondici a přesto je vše opadané. Také jsem na ní viděla mravence, ale mšice se nevyskytují. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.114 (?), 12.6.2016 20:41

Škoda, že nikdo neodpověděl... mám tentýž problém. Mladá hrušeň byla obsypaná květy, vytvořily se i malé plody, které však postupně opadaly. Minulý rok byla dosti postižena rzí, ale letos je po tétostránce zatím v dobré kondici. Prosím všechny o případnou radu. Děkuji

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 12.6.2016 21:57

Možná není samosprašná a potřebuje opylovače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?), 8.7.2016 21:40

Kdyby byla samosprašná a neopylená, asi by nezaložila plůdky, které posléze opadaly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 12.6.2016 22:33

Neviděl bych to jako problém, hrušky běžně začínají plodit až okolo 10.roku. Moje Williamsova na zákrsku tak kdysi začala, pak už ale byla plodnost pravidelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 12.6.2016 23:37

No, tak ta Radana je skutečně cizosprašná. Pokud není v blízkosti nějaká hrušeň, tak se hrušek nedočkají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.6.2016 7:47

Mně Radana začala plodit dost pozdě a i když kvetla, tak plodů nebylo zase tak mnoho, navíc hodně praskaly, a to v blízkém okolí bylo poměrně dost opylovačů (odrůd).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.6.2016 12:56

Radana u mě plodí asi od 5 roku po výsadbě, ale ani po 11 letech jsem se hrušky nedočkal. Všechno vždy spadne a navíc v polovině léta zhnědne a opadá část listů.

Část plodů spadne hned ze začátku a zbytek opadává průběžně. Rez se v malém množství objevuje i přes všechny postřiky. O dva metry vedle stojící Williamsova, která je mnohem mladší, už začíná plodit celkem slušně. Už jsem se rozhodl Radanu na podzim porazit a nahradit některým japonským kultivarem, které se mě osvědčili.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?), 17.6.2016 20:04
Takéto zhnednutie listov na hruške je veľmi pravdepodobne len fyziologická porucha (teda nie je to spôsobené chorobou alebo škodcom). Býva to spôsobené prúdením veľmi teplého vzduchu, mne sa to objavuje na Konferencii. Na opadávanie plodov to vplyv nemá. Je zvláštne že Vám vždy všetky plody Radany opadajú, ak nie sú poškodené škodcom. Neviem na akom podpníku ju máte, nemôže byť chyba v nedostatočnom zavlažovaní?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.7.2016 11:22

Letos se na Radaně (zatím) udrželo nečekaně hodně plodů (v téhle velikosti už většinou obvykle všechny opadaly). Letos už jsem ničím nestříkal. Plody obvykle rychle zežloutnou a opadnou. Část plodů před opadem popraská (viz foto). Na další fotce je zežloutlý plod a za ním normální.

Letos se hnědnutí listů zatím neprojevilo. Mám spíše obavu, jestli není vody nadbytek (praskání plodů), protože soused vypouští směrem ke mě vodu ze šachty bazénu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika