Nashi, Hosui, Kumoi



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
6.9.2018 8:40

Hezky to řekl pan Hasman. Je třeba zahradě naslouchat. Letos teda zahrada říká, že plodí spoustu broskví, slušně meruněk, ve většině jiných let říká, že takové ovoce nemá smysl. A asi má pravdu. Je schopná přinést takové množství jablek a švestek, až se z toho hlava točí. Bez zálivky, bez postřiků Nepočítám-li jeden proti švstkové pilatce, že jsem já vůl ho nevynechal, možná bych měl o trochu míň práce...
  Zahrada mi taky říká, že Naši Hoši k jejím oblíbencům nepatří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 49.227 (?), 5.9.2018 22:58

Miniplůdky váží nějakých 50 - 60g, prostě bída. Nicméně zahrada mi již pár let opakovaně říká, že jsem schopný na ní dopěstovat prvotřídní moštové hrozny s vysokou cukernatostí, výborné meruňky, při intenzivní závlaze jablka a broskve. Málo naslouchám. Plody slivoní mi letos povětšinou schly na stromech a Hosui a Kumoi ani nemá cenu sbírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 60.45 (?), 6.9.2018 6:17
Probírku na Hosui nedělám, plody jsou menší, ale to mi vůbec nevadí. Naopak, moc hrušek za den sníst nemůžu a pokud by jeden plod měl řekněme 250g, už bych si žádnou jinou dát nemohl. Teda samozřejmě mohl, ale... Včera jsem sklidil Williamsovu červenou a některé plody měly přes 460g. Co s takovým gigantem, sám to člověk nesní, takže u mě končí v bečce. O preferenci typu hrušek hovoří poměr stromů 15:1 ve prospěch klasických hrušek. Jde o zajímavé zpestření chuti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.9.2018 8:40

Hezky to řekl pan Hasman. Je třeba zahradě naslouchat. Letos teda zahrada říká, že plodí spoustu broskví, slušně meruněk, ve většině jiných let říká, že takové ovoce nemá smysl. A asi má pravdu. Je schopná přinést takové množství jablek a švestek, až se z toho hlava točí. Bez zálivky, bez postřiků Nepočítám-li jeden proti švstkové pilatce, že jsem já vůl ho nevynechal, možná bych měl o trochu míň práce...
  Zahrada mi taky říká, že Naši Hoši k jejím oblíbencům nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?), 6.9.2018 10:37

Mám na Nashi skvrnité listy. Rez to není i když je vedle u sousedů napadená hrušeň. Nevíte někdo co to může být a jaký postřik?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 7.9.2018 8:27

Podle mě tam rez je a další skvrny dost připomínají strupovitost. Stejně jako ta rez jsou jen na určité partii listů, kdy byly dobré podmínky pro tyto houbovky. Protože jsou skvrny přpomínající strupovitost na listech se skvrnami (mě) připomínající rez, ošetřil bych stromek před květem a po odkvětu (nebo jen po odkvětu) některým z přípravků Horizon, Ortiva, Talent, Score. Já dost protěžuji Ortivu. Ale pohnojil bych strom draslem, hořčíkem, možná se na těch skvrnách podílí i jejich nedostatek - v určité době houbami oslabená pletiva špatně vyzrávaly a pak proschly.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 220.5 (?), 7.9.2018 9:23

Díky za odpověd´. S tou rzí pořád nevím, protože ta má na spodu listů výrůstky a to na tom Nashi není. V kazdém případě použiju postřik, jak radíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.120 (?), 10.10.2023 21:14

Nijseki sa nedá už nikde kúpiť. Je to škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 62.167 (?), 11.10.2023 11:07

Také jsem Nijseki neúspěšně sháněl, ale pak jsem koupil Shinseiki, což je kříženec Nijisseiki x Chojuro. Přesvědčili mě na zahraničním webu: "Shinseki and Hosui taste better and sweeter than nijisseiki" (tj. že Shinseki a Hosui chutná lépe a sladčeji než Nijisseiki).

Hosui mi letos konečně slušně zaplodil a doma nám velmi chutná. Mně osobně sedne více než naše původní hrušky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.24 (?), 12.10.2023 7:51

NIJISSEIKI má Školky Kalvoda v Mcelích, Středočeský kraj. Prostokořený stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika