Nashi, Hosui, Kumoi



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?)
22.2.2009 13:13

Chuťově lepší asijské hrušky než v obchodě vypěstujete asi těžko. Chutí se jim ty doma pěstované blíží, velikostí jsou obvykle o něco menší. S celým stromem bych si asi neporadil, pár větviček naroubovaných na hrušni zpestří nabídku ovoce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 21.226 (?), 22.2.2009 10:44, zobrazeno: 86092x

Chci letos nakoupit tyto odrůdy, jak jsou na tom chuťově plody vypěstované u nás.Ty o obchodů mě zrovna dvakrát moc nelezou.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 22.2.2009 13:13

Chuťově lepší asijské hrušky než v obchodě vypěstujete asi těžko. Chutí se jim ty doma pěstované blíží, velikostí jsou obvykle o něco menší. S celým stromem bych si asi neporadil, pár větviček naroubovaných na hrušni zpestří nabídku ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.80 (?), 22.2.2009 20:33

Nezapomínejte, že asijské hrušně netrpí rzí hrušňovou.

Rozeznávám nerzivé a rzivé. Ty rzivé jsou zpravidla chuťově výraznější. (Rumová příchu).

Naroubovanou mám rzivou rumovku Chojuro.Zatím čekám na plody. Chce to víc plodů, nežli na jedné větvičce, jelikož po tom dost jdou sršni.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.221 (?), 22.2.2009 21:22

Chojuro mám, veľmi plodná, veľmi chutná odroda. Nenáročná na pestovanie, žiadne choroby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 22.2.2009 22:19

Mám stromek odrůdy Shinko. Zdá se mi ale, že stromky různých jmen plodí všechny stejné ovoce. Co se Shinka týče, každý rok pravidelně kvete. Zdá se, že je odolná mrazu. Plodí bohatě - musím protrhávat. Předloni visely plody na stromku do půl. listopadu i když už listí bylo dole. Ten stromek mám jako exotickou záležitost. Ovoce je velmi tvrdé, šťavnaté, mírně sladké bez jakéhokoliv aroma. Spíš bych řekl mírně oslazená voda. Velice dlouho je pevné a nikdy nezměkne jako hruška. A s tou rzivostí je taky problém. Jsme v oblasti, kde se rzivost objevuje jen sporadicky (za to pro šarku zde nedopěstujem švestku) a v loňské sezoně se na Shinku objevila rzivost poměrně dost. Kdo to chce zkusit budiž, ale větší množství bych nedoporučoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.226 (?), 23.2.2009 9:51

Tak to vypadá,  že si pořídím pouze jednu a to asi odrůdu Chojuro.Tak nějak jsem doufal, že ty plody z obchodů jsou kvůli transportu z Číny trhány předčasně a u nás by mohli na stromech dozrát o něco víc, ale jak to tak čtu tak to asi zase takovej zázrak není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.183 (?), 23.2.2009 11:30

Já delší dobu pěstuji myslím Nisjeki nebo tak nějak a můžu jen doporučit. V 450 m n. m bez problému dozrává, chorobami netrpí. Plody jsou dle mého názoru lepší než z obchodu, jsou neuvěřitelně šťavnaté, navíc stromek sám o sobě je velice ozdobný.  Problémem je, že nasazuje příliš mnoho plodů, já ji mám daleko na chalupě a nemůžu plůdky zavčas protrhat, později již mají silné stopky a nejdou vylomit aniž by se poškodila větvička. Potom mohou být plody zvláště při nedostatku vláhy malé a nevyrovnají se těm z obchodu (loni se mi pod váhou plodů ulomila silná větev).

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 23.2.2009 11:45

Dobrý den, letos plánuji náku dvou, nebo tří odrůd a proto bych se Vás rád zeptat, za jak dlouho začíná Nashi plodit a jestli vyžaduje nějaký speciální řez. Dále bych se chtěl zeptat, jaký rozestup mezi sebou tyto stromky potřebují. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.183 (?), 23.2.2009 13:31

Plodí někdy i prvním rokem, často 2 rok po výsadbě už má bohatou násadu plodů, proto je nutné v prvních letech plody otrhavát (já si nechám vždy tak 1-2 ze zvědavosti, zbytek otrhám),v pozdějších protrhávat. Vzdálenost výsadby závisí na tvaru a podnoži, řekl bych že, je to stejné jako u normálních hrušní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 23.2.2009 15:36
Díky za odpověď, pokud bude příští rok plodit, plody samozřejmě také otrhám, aby strom nebysilovaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika