Mladá hruška



vikina - (15) - 116.124 (?) 
17.6.2018 21:14, zobrazeno: 2606x
Prosím poraďte, na podzim loňského roku jsem zasadila tuto hrušku, zimu přežila úplně v pořádku na jaře byla krásně zelená a nyní evidentně chřadne opadává listí nebo je zkroucené, při prohlídce jsem žádného škůdce nenašla a jelikož ji mám na chalupě tak ji alespoň jednou za týden vždy zaleju a přesto vypadá takto, čím ji zachránit???děkuji za rady
Mladá hruška
Mladá hruška
Mladá hruška
Mladá hruška
Mladá hruska
Mladá hruska
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 132.162 (?), 17.6.2018 21:35

Vy jste ji po výsadbě výbec nezastřihla, nemýlím-li se? Evidentně nestíhají kořeny vyživovat.

Já bych provedl výrazný výchovný řez po výsadbě alespoň teď.

Jestli vás můžu uklidnit - mně se taky některé hrušně po výsadbě chovají takto mizerně, dokud si nevytvoří rozumný kořenový systém. Jedné loni zasazené to trvalo rok, letos už vytvořila výhony. Jiným dvěma 2 roky, než začaly tvořit výhony. 2 letos zasazené vytvořily jen malé lístky a víc žádná další aktivita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 18.6.2018 6:59

Samozřejmě chyba byla, že se neprovedl povýsadbový řez. Ale řez v této době už situaci jen zhorší.  Nechte ji už tak a zkorigovat ji můžete podle stavu v srpnu, spíše však až na jaře, protože v srpnu bude na tom asi podobně. No máte tam sucho, to je hlavní problém. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 18.6.2018 13:34

Horší půda, vynechaný řez po výsadbě, možná slabší, namrzlé či zaschlé kořeny. Suchem to není. Jiank ale stromnku nic není, až se dobře ujme, poroste. Výchovný řez bych nechal na jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika