Mišpule Stoneless opravdu vymizela?



host - 130.82 (?) 
7.11.2018 19:56, zobrazeno: 3273x

Ptám se zařazeno zde protože mišpule (německá) má být příbuzná k hrušním. Letos (2018) asi po 5 letech od zasazení mně 2 stromky mišpule poprvé bohatě zaplodily a, především, jsem se dočkal konečně i větších plodů a se znatelně příznivějším poměrem dužniny k peckám.

Plody na jednom stromku začínají dozrávat, ochutnávám. Při této příležitosti jsem si zpětně dovodil že jeden stromek mám asi odrůdu Nottingham a ten druhý odrůdu Royal, tak právě tato poslední mišpule začala teď měknout. On totiž tehdy zde v okolí a při prodeji stromku mišpule se odrůda neuváděla, chceš mišpuli?... tak tady ji máš :-)

V literatuře se lze dopídit, že byla i mišpule bezsemenná a uvádí se jméno odrůdy Stoneless.

Někdy loni a když jsem příležitostně bádal, tak narazil jsem na zmínku že bezsemenná mišpule byla prý odněkud z Balkánu ale je to bez záruky.

Opravdu bezsemenná mišpule Stoneless vymizela? Nemá ji někdo? Pokud ano jaké jsou plody?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 225.115 (?), 7.11.2018 21:36

Hledejte Mespilus germanicus APYRENA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.115 (?), 7.11.2018 21:39

...Mespilus germanica..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.115 (?), 7.11.2018 21:46

Apyrena má trny, malé bezsemenné plody, chuť dobrá až velmi dobrá, spíš Royal než Nottingham (spíš hruška než jablko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.82 (?), 8.11.2018 13:57

Ten co se tady na začátku ptal:

děkuji za tip co se týče náhrady, už jsem se porozhlédnul po webu ale s mišpulemi to je v Česku bída obecně a také aby prodejce označoval odrůdu co prodává tak vůbec,

nějaký náznak odrůdové dostupnosti a pestrosti jsem zahlédl vedle v Polsku ale to je pro mne na dlouhé lokte jaksi logisticky a bude to asi drahé i nákladově.

Takže nebudu tlačit na pilu a třeba pomůže někdy náhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika