Lucasova



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?)
10.10.2019 21:11

Lucasova - 2019 - zákrsek s nájemníky

Letos Lucaska zamachrovala.Krásně vyvinuté plody s minimem hrušek postižených kaménkovitostí (z jara splikována do půdy hořká sůl).Velká spokojenost a Lucasce velký dík.Významné procento znehodnoceno hmyzem.Nenaříkám i příroda si musí vzít svůj desátek.

Zahradě zdar a neprávem podceňované Lucasce zvlášť. - Mičurin II (470 m)










Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 10.10.2019 21:11

Lucasova - 2019 - zákrsek s nájemníky

Letos Lucaska zamachrovala.Krásně vyvinuté plody s minimem hrušek postižených kaménkovitostí (z jara splikována do půdy hořká sůl).Velká spokojenost a Lucasce velký dík.Významné procento znehodnoceno hmyzem.Nenaříkám i příroda si musí vzít svůj desátek.

Zahradě zdar a neprávem podceňované Lucasce zvlášť. - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 30.9.2020 9:54

Pánové MV a PP nejsou příznivci této odrůdy, každopádně komu tyto hrušky šmakují, se prostě a jednoduše raduje z úrody. Do triploidní Lucasovy jsem kvůli lepšímu opylení narouboval Hardyho, Avranšskou a Mechelenskou. 

Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 7.10.2020 16:22

Ať se na mě pan PP nezlobí, ale prozatím jsem si letos nejvíce pochutnal na prvním změklém plodu Lucasovy. Otázka je, jestli je dobře nebo špatně, že Lucasova je k dostání v každém zelinářství, někdy se totiž může stát, že narazíte na špatné kusy, jako pan PP., ale do vhodných oblastí ji rozhodně doporučuju. Konečně jsem si po letech připomněl i chuť Bocsovy lahvice, kde se objevily první plody na roubech, je to možná v chuti nepřekonaná hruška, ale povedené Lucasky stojí taky za to. 

Lucasova
Lucasova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 11.10.2020 21:24

Lucasova - 2020 - větší zákrsek

Letos nebylo co fotit.Plody se vyvinuly do pěkných rozměrů a plodnost také velmi slušná ale vzhledem k vlhkému počasí většina plodů napadena sazovitostí.Lze ošetřit přípravky proti strupovitostí ale v tomto období už dávno fungicidy neošetřuji.Tedy pár snímků této výborné odrůdy.Poslední dva snímky hrušně po setření sazovitosti vlhkým klůckem.Činil jsem se při čištění 1,5 hodiny ale dejte si do skládky kominíky.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 14.10.2020 11:36

Nic nového nesdělím, když napíšu, že jsem prozatím chutnější navinule sladkou hrušku s velmi šťavnatou, máslovitou dužninou nejedll. S každým novým měknoucím dozrálým plodem to musím jen potvrdit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 8.11.2020 12:36

Lucaska se již vybarvuje do optimální barvy pro konzum.Skvělá, nepřeslazená hruška.První ochutnávka dnes před obědem jako dezertík.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 8.11.2020 19:12

Tuto odrůdu zřejmě nikdo nezná a nikdo jí nepěstuje. Bude to asi úplná novinka. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 8.11.2020 22:45

Zdravím pan Mičurin, ja mám plody na Lucasovej strupaté. Váš plod je pekný, bez strupovitosti. Postrekujete vašu Lucasovu alebo u vás strupovitost nie je?      Lubo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 9.11.2020 11:15

Na Lucasce jsem zatím pane Lubo strupovitost nepozoroval.Jsem v poloze mírného severního svahu a vlhčí polohy.Vzhledem k nadmořské výšce 470 m je ošetření stromků proti strupovitosti nutnost pokud chcete výsledky.Ošetřuji všechny jádroviny dvěma postříky před květem a dvakrát po odkvětu včetně hrušně.Poslední ošetření počátkem června.Tedy daleko před sklizní.Reziduí se neobávám.Používám prostředky a dobu aplikace dle integrované ochrany pro pěstování jablek pro dětskou výživu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 29.9.2021 12:07

Lucasova - 2021 - větší zákrsek

Letos byla květní násada tak akorát.Probírka byla minimální.Také jste si všimli jak jádroviny během suchého a teplotně stabilního září s orosenými rány dohnaly teplotní deficit z jara? Ovoce je přímo nádherně vybarvené.Ne nadarmo se říká "studený máj v stodole ráj".Plody Lucasky se letos vyvinuly tvarově a velikostně do nádhery bez napadení sazovitostí.Větší ztráty letos způsobili hmyzáci.Chuťově kvalitní Lucaska je bomba.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika