Lotenkov



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 150.193 (?) 
8.12.2017 20:28, zobrazeno: 3990x

Yuri alekseevich lotenkov v zahradnictve pracje 40 rokov, zahrada umiestnená na južnom urale testuje odrody u hrušiek sú to teploty -40C skladovatelnosť 4 mesiace atď.Vsetko ostatné sa dočitáte na stranke ktorú dám sú tam aj zaujimavé videa to je tak na 2 dni pozerania čitania fotky nešli stiahnuť foto mobilom na tablete tieto 2 hrušky ma zaujali stranku mi poslal pan Gavalec asi bude odtial brať stromky tie 2 hrušky by som rad kupil uvidím čo mi odpíše.

www.lotenkov.ru



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.39 (?), 8.12.2017 22:13

Psal jsem o tom ve vlákně "Odrůdy jabloní (a nejen jabloní) z východu", tam mají více jak 400 vypěstovaných vlastních sort hrušní a desítky a desítky z nich jsou velmi vysoké kvality co se týče vzhledu a chuti /vice jak 4,5 balla/. Ta sorta Novella co uvádite pocházi z Institutu z Mičurinska a je to kříženec Bere zimnaja Mičurina x Svetljanka. Všechný údaje co pišete odpovídají skutečnosti až na celkové hodnocení, které není 4,8 ballla, ale 4,3 balla, což je tež velmi dobré hodnocení. Táto odrůda není ještě zařazena do státního registru, ale od r. 2005 je ve státní odrůdových zkouškách. Jinak na Urale mají vlastní Vědecko-výzkumný institut ve Sverdlovsku, kde vzniklo též velké množství kvalitních a velmi odolných odrůd jabloní, hrušní atd.  HJ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.39 (?), 8.12.2017 22:26

Promiňte, s hodnotením vzhledu a chutě odrůdy Novella jsem se pomýlil, platí uvedená hodnota 4,8 balla. Je to velmi kvalitní sorta. HJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 150.193 (?), 9.12.2017 6:00

Pán HJ som rád že ste dali dosť výstižný prispevok, dík za každé info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.37 (?), 9.12.2017 16:19
M.F.: Pozrel som si tú ruskú stránku na nete. Sú tam niektoré zaujímavé veci. Ale aj také údaje, ktorým ťažko uveriť. Napr. pri odrode Lobo je uvedené (okrem toho že znáša teploty -43°C) že skladovateľnosť je do nasledujúcej úrody (foto 1). Teda 12 mesiacov... Uverí tomu niekto? Tu na fóre o Lobe referoval najmä pán Polehla, ktorý ho má na krásnej stenovej palmete a oberá ho v septembri. Ním udávanú skladovateľnosť si môžete prečítať na foto č.2. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.177 (?), 9.12.2017 16:39

V Rusku je mozne vsetko aj to ze na jar vrublami prestepeny strom uz ten isty rok na nich prinesie urodu krasnych jablk.Myslim ze p.Vyslouzil tu kdesi o tom aj pisal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.12.2017 19:25

Že na jaře naštěpovaný roub vykvete a týž rok zaplodí, to se mi stalo mnohokrát, předpokládám, že každému, kdo roubuje. 
   Lobo mi vydrží maximálně do Vánoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika