Loni sazená Williamsova - hodně kvete



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?)
14.3.2017 5:44
Ja by som tie kostrové konáriky už neskracoval. Tie kvety nevadia, vytvorí sa tam aj rastový výhonok ako predĺženie konárikov (prípadne môžete na ich predĺženie použiť niektorý výhonok z nižšie položených púčikov, ak to bude výhodnejšie). Tie kvety je možné aj jemne odstrihnúť nožničkami, ale nie je to nutné, opadajú aj samé. Ak by sa náhodou vytvoril nejaký plod, ten treba odstrániť, na rodenie má stromček ešte čas, teraz nech rastie. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 231.194 (?), 5.5.2016 11:02
Díky za Váš názor a radu. Tak to asi udelam a provedu opravu jarního střihu ne střihu na této i dalších hrušních. Nafotím před a po a připravím se na další pripominky) a navíc vyřešeno co s Květy a plůdky, které se již ukazují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 169.180 (?), 5.5.2016 12:38

Tohle jsem jí provedl a další podobně. Není asi nač čekat. A půjdu na švestky.

Oprava střihu
Oprava střihu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 13.3.2017 20:26

Dovolím se zeptat, jak mám letos pokračovat se střihem. Předloni sazená Williamsova, kterou jsem zjara ostříhal, jak mi bylo zde řečeno nedostatečně, tak jsem se snažil řez napravit (foto 2) a na fotce 3 je dnešní stav. Poradíte prosím, jak na to letos? děkuji všem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 13.3.2017 22:15

No tak opravný řez se povedl, sazenice již není zababčená a pěkně přirůstá.

Takže máte za sebou důrazný povýsadbový řez, teď je třeba udělat řez výchovný. Způsobů je hodně.

Za mne jeden: terminální výhon nechat jen jeden a zkrátit asi o jednu třetinu. kosterní větve zkrátit asi o polovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?), 14.3.2017 5:44
Ja by som tie kostrové konáriky už neskracoval. Tie kvety nevadia, vytvorí sa tam aj rastový výhonok ako predĺženie konárikov (prípadne môžete na ich predĺženie použiť niektorý výhonok z nižšie položených púčikov, ak to bude výhodnejšie). Tie kvety je možné aj jemne odstrihnúť nožničkami, ale nie je to nutné, opadajú aj samé. Ak by sa náhodou vytvoril nejaký plod, ten treba odstrániť, na rodenie má stromček ešte čas, teraz nech rastie. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 14.3.2017 12:03

Já takový svěrač rozpínám, poté krátím konečky do lajny+připasuju výšku a orientaci terminátoracheeky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika