Konkord



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.216 (?) 
19.6.2011 22:28, zobrazeno: 15721x

Prosím vás, kdo pěstujete Konkord? Já jsem koupil asi před dvěma lety v obchoďáku balíček Konkordů a byly super. Další rok jsem koupil od pěstitele celou bednu, ale za 14 dnů zhniličkovatěly. To znamená, že byly pravděpodobně pozdě utržené. Byly prostě o ničem. Jsou to hrušky silně podobné Konferenci (vzhledem). Myslím, že ty z toho obchoďáku byly dovezené z Belgie. Byla to dokonalost chuti. Ideální poměr cukrú a kyselin a příjemné aróma. Uvidíme jestli ještě někdy budou k mání. Někdo psal o roubování více odrůd na jednom stromě. Já jsem příliš spěchal a na malý stromek jsem narouboval asi 8 odrůd. Rouby sice nějakou dobu rostly, ale nakonec zašel celý stromek. Mezi rouby byl právě i Konkord. Je to už opravdu úsměvné, ale zašlý stromek byl zakoupen jako Děkanka Robertova, z které jako zázrakem vyrostla docela obyčejná a běžná Clappova. Opravdu celkem normální praxe u některých prodejců stromků.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.216 (?), 19.6.2011 22:38

Podobné Konferenci jsou zbarvením (prakticky totožné), ale nejsou tak protáhlé, dole jsou širší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.71 (?), 20.6.2011 13:20

Hrusku Concorde mam na semenaci len 3 rok. Minuly rok mala prvy krat plody zac. X zber, konzumna zrelost v pol. X, chutovo super sladka, stavnata, bolo ich par hned bolo po nich, takze skladovanie neviem..., tento rok mala nasadene hodne, ale nejaky skodca na jar jej poskodil vacsinu listov kym som stihol postrek... tak bude zase len zopar plodov. Podobna Konferencii, hodne vychvalovana na Nemeckych weboch, popri novinke - Novembra (Nojabrskaja), ktora by mala byt zimna s dlhou skladovatelnostou. Rast je stredny u mna BA 260m. (ilova tvrda zem)  mam ju na sposob st. vretena s nastepenym Chojurom a Dicolorom. Omylom sa mi nan priplietol vrubel slivky (vecerne vrublovanie...) - zivoril 2 roky aj kvitol na jar, ale kvety odpadli, tak som ho zase odstrihol.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 20.9.2015 22:17

Tak mám pro letošek Concord® sklizenou. Někdo si uspořádal samosběr a jaksi zapoměl se zeptat jestli může, natož, že by i zaplatil. Nejhorší je, že otrhal i plody, které nakonec nechal ležet na zemi, protože byly malé nebo poškozené vosami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 16.10.2014 14:53

Vypadá to, že CONCORDE se v pěstování ujal jenom tady. Lépe řečeno, že velkopěstitele začali napodobovat v pěstování i tamější sousedé. A jakou bude mít úrodu Libor z Bratislavy?

Concorde
Concorde
Concorde
Concorde
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.10.2014 15:10

Dík za fotky. Můj Konkord ®  letos dal první úrodu až po dlouhých 5 letech od výsadby, protože se jako čerstvě založené vřeteno s prvními plody zlomil v krčku a musel jsem z toho co obrazilo zapěstovat vřetýnko nové. Měl jsem tedy obavu, jestli se mi nepodařilo vypěstovat novou korunku s odrůdou z mezištěpování. Tvarově a matováním vypadají podobně. Zatím jsem neochutnal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 16.10.2014 18:14

No snad budou chutnat jako ty tenkrát dovezené z hrušňové velmoci - Belgie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 7.11.2014 14:03

Nevím jak je na tom Standa von Königgrätz, ale moje koupené Konkordy se pěkně rozteklyfrown. Zapomněl jsem, že u této odrůdy si člověk musí dávat dobrý pozor a stále plody kontrolovat. Jejich konzumní zralost totiž končí dosti náhle a bez varování během pár dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 7.11.2014 15:17

Ještě jeden plod mám tak asi na zítra nebo na neděli. Ano stačí malý otlak a dosti rychle plod zhniličkovatí. Možná jsem je měl sklidit o týden dříve, aby pomaleji zrály a vydržely až do vánoc. Takhle končí v termínu stejném jako Boskova lahvice.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 7.11.2014 17:33

Nevím. Všechny plody jsou na kaši a to se stalo dosti náhle. Zřejmě nevydrží ani do konce října. Ve sklepě je ovšem stále dost teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika