Jakou odrůdu?



host - 168.69 (?) 
14.8.2015 17:44, zobrazeno: 4038x

Chtěla bych poradit s výběrem 1 hrušně. Ráda bych, aby měla korunu úzkou, né rozložitou, nejlépe čtvrtkmen, průměrně plodila, stejně tak velikost plodů aby byla průměrná a chutově dobrá, šťavnatá, bez tvrdých peciček uvnitř a také odolná. Mám vybráno z odrůd Morava, Blanka a Bohemica, jenže nevím jestli moje požadavky splnují. Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 14.8.2015 22:33

Dívala jste se na Databázi odrůd ovocných plodin? Podle popisu tam mají užší vzpřímené koruny Bohemica a Morava.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.8.2015 11:34

Nevím, ale myslím, že požadavky zadavatelky jsou podružné. Chybí mi nejdůležitější údaje, kdy chce, aby byly hrušky k jídlu a co s plody zamýšlí. Např. pěstovat zimní odrůdu, nemám-li je kde skladovat, by byl dost velký omyl. Jestli má být strom u chaty či chalupy, kde pobývá přes prázdniny, pak to chce letní odrůdu. Jestli naopak tráví léto u moře, potom je lepší pozdnější odrůda, atd. Menší úzkou korunu, s vysokou plodností chutných plodů navíc s dlouhou dobou sklizňové zralosti, tvoří Konference. Blanka má tak velké plody, že jeden člověk jej nesní. Bohemica vyžaduje skladování. Morava mi bídně plodí a ani příliš nechutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.69 (?), 16.8.2015 8:48

Máme RD se zahradou a sklep, kde se jablka a hrušky dají skladovat, a doma jsme pořád, takž mi je vcelku jedno, kdy se budou hrušky sklízet, jen jsem začala přece jenom uvažovat o letní odrůdě. Mám raději měkčí hrušky a ty podzimní, si myslím, že by byli dost tvrdé... Začínám uvažovat o Alfě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 128.53 (?), 16.8.2015 12:01

Letní hrušky mají omezené použití, musí se rychle spotřebovat, nemohou se skladovat.

Pokud nemůžeme vysadit více stromů, doporučoval bych zimní cv, mně se osvědčila Decora, která dozrává ke konzumu v listopadu - únoru, chuť má sladce navinulou, máslovité konzistence. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.69 (?), 16.9.2015 14:04

A co Hardyho máslovka? Máte s ní někdo zkušenost, hlavně co se týká strupovitosti a rzi? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika